SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İtalya’yı 2006’da Dünya Şampiyonu yapan ünlü teknik direktör Marcelo Lippi, Seri A devi Milan’ın Didier Drogba’yı transfer etmesi gerektiğini söyledi.

Drogba'nın harika bir oyuncu olduğunu dile getiren tecrübeli teknik adam, Gazzetta dello Sport'a yaptığı açıklamada, “Drogba tam bir canavar. Sahada fark yaratan bir oyuncu, Çin'de 11 maçta 8 gol attı. Pato ve Robinho hakkındaki haberler doğruysa, Milan'ın aradığı kan olacaktır. Drogba hem ligde hem de Şampiyonlar Ligi'nde Milan'a seviye atlatır. İleri uçta Drogba'nın olduğu, El Shaarwy'nin sola çekildiği bir hücum kurgusuyla başarı yakalanır. Pazzini ise bu iki ismi yedekler” dedi.

Yıldız golcünün ekonomik nedenlerle Çin'e geldiğine inandığını belirten Lippi, “Chelsea'yi neredeyse tek başına Şampiyonlar Ligi'nde şampiyon yaptı. Bu başarı sonrasında ekonomik anlamda iyi bir teklif aldı ve bunu değerlendirdi. Yeni macerasında sportif anlamda daha farklı şeyler beklediğine inanıyorum. Ancak takımı ligde iyi gitmiyor. Transferinde en büyük sorun ise yıllık ücreti. Maaşında ciddi bir indirim yapıp, İtalya'ya gelmek ister mi bilemiyorum” diye konuştu.

‘ONLARI SEVMİYORUM’

STADYUMLARI YENİLEYİN!

YUVADA KALACAK MI?