SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ankara’da toplanan Gençlik ve Spor Kulüpleri Kanunu Çalıştayı’nın ardından kulüpler tarihi bir karara imza atmak için anlaşmış, Süper Lig’e, İngiltere Premier Lig modeli getirilmesi için hem fikir olunmuştu. Bu fikre ilk tepki G.Saray Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk’ten geldi.

Hürriyet Gazetesi’ne konuşan Öztürk, “Yönetme tarzı ve strateji değişmediği sürece işin adı Süper Lig ya da Süper Şirket Ligi olsun, bir şey fark etmez. İlk olarak mantalite değişmeli. Biz kulüpler olarak her zaman devletten istiyoruz. Bütün söylemlerin içinde talep tek cümlede bitiyor aslında, gerisi kenar süslemesi. Talebin kendisi, ‘Devlet bankaları, kulüplere uzun vadeli kredi versin.” dedi.

İşte Adnan Öztürk’ün açıklamalarından satır başları…

İNGİLTERE FİKRİ GERÇEKLİKTEN UZAK

İngiltere’yi örnek alma fikri bana biraz gerçeklikten uzak geldi. Sorunlarımız bellidir ve özellikle futbol konusunda tamamı ile bir tüketici toplum haline geldik. Kendi sporcu üretkenliğimiz günden güne eriyor. Ben spor sektörünü biraz da tekstil sektörüne benzetiyorum.

KAÇ TÜRK ÇOCUĞU YETİŞTİRDİK

Bizim ülkemizin sporcu üretmesi gerekiyor ama beceremiyoruz. Birçok yabancı oyuncunun, doğru dürüst topa dokunmadan bu ülkeye gelip, alıp gittiği milyon Euro’larla kaç Türk çocuğu yetiştirirdik düşünemiyoruz.

BREZİLYA’NIN NE KADAR ISKARTASI VARSA…

Günlük heyecanlarla vakit geçiriyoruz. Biz vakit geçirirken birileri de iyi kazanıyor. Bugünlerde gazete sayfalarında Avrupa’nın, Brezilya’nın ne kadar ıskartası varsa hepsi boy boy görünüyor. Demeç veriyor.

YABANCI SAYISI DÜŞÜRÜLMELİDİR

Spor Bakanı Suat Kılıç’ın çabalarını izliyorum ama kendisine iletilen taleplerin tamamı sistemin devamına yönelik. Bu iş ıslah ile veya para takviyesi ile düzelmez. Devrim niteliğinde kararlar alınacak. Her kulübe, Türk insanının önceliği alacağı şartlar koyacaksınız. Yabancı sporcu, devşirme sporcu sayısına ciddi kısıtlamalar getireceksiniz. Belli bir bütçeyi aşmış kulüplere daha çok sosyal sorumluluk, paralimpik sporcu, altyapı, okullar kurmak şartları getireceksiniz. Sabredip ciddi çalışacaksınız ve başarı gelecek. Başka yolu yok. Kimse kimseyi kandırmasın.

ASLAN DEFANSA DUVAR ÖRECEK

CİM-BOM’UN GÖZDELERİ

BÜYÜK MÜJDE!

10 NUMARA HABER

Yayınlanma Tarihi:11:32,