SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manchester City Yardımcı Antrenörü David Platt, Yaya Toure’nin Afrika UluslarKupası’ndan dolayı yaklaşık iki ay takımla birlikte olmayacak olmasının sorun yaratmayacağını belirtti.

Premier Lig’in şampiyonluk adaylarından Manchester City’nin en önemli oyuncusu Yaya Toure, kardeşi Kolo Toure ile birlikte Afrika Uluslar Kupası’ndan dolayı bir süre takımla birlikte olamayacaklar. Fakat Manchester City’nin yardımcı antrenörü Platt, takımın bu eksikliklerden etkilenmeden yoluna devam edebileceğini belirtti.

Her iki oyuncunun bir süre takımda yer alamayacak olması ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Platt, “Kaç maç kaçıracaklarını tam olarak bilmiyorum ama şundan eminim ki Yaya’nın yokluğunun üstesinden gelebiliriz. Geçtiğimiz sezon da Afrika Uluslar Kupası için takımdan ayrılmıştı ama Premier Lig’i zirvede tamamlamayı başardık. Bu durumu tıpkı bir sakatlık gibi düşünüyoruz ve kadromuzun derinliği bunu telafi edebilecek kalitede.” diyerek Yaya Toure’nin yokluğundan etkilenmeyeceklerini öne sürdü.

Yaya Toure, bu sezon Premier Lig’de Manchester City formasıyla 19 maça çıkarken 4 gol attı ve 2 de asist yaptı.

 

Yayınlanma Tarihi:19:10,