SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçtiğimiz yaz kadroyu güçlendirmek için yurt içinden birçok futbolcuyla temas kuran Trabzonspor'un radarında özellikle Gaziantepspor'da forma giyen yıldızlar vardı. Forvet arayışındaki bordo-mavililer, Cenk Tosun ve Muhammet Demir için girişimlerde bulunmuştu. Şenol Güneş'in en çok beğendiği oyunculardan biri olarak gösterilen Serdar Kurtuluş için de nabız yoklanmıştı. Hatta Serdar'ın imza aşamasına kadar geldiği iddia edilmişti. Trabzonspor bu transferleri gerçekleştirmek için Antep'e sürekli olarak, ‘Marek Sapara ya da Robert Vittek, artı bir miktar para' şeklinde tekliflerde bulunmuştu. Ancak netice alamamıştı.

YABANCILAR AZALSIN TÜRKLER ÇOĞALSIN

Fakat sızan haberlere bakılırsa, yazın başarıya ulaşmayan operasyon, bu kez olumlu neticelenebilir. Şenol Güneş'in Halil, Henrique ve Janko üçlüsünden bir türlü beklediği verimi alamadığı biliniyor. Deneyimli hoca, Cenk Tosun'u istediğini yönetime bildirdi. Ayrıca Serdar konusunda da ısrarını yineledi. Bunun üzerine bordo-mavililer, güney ekibinin kapısını çalmak için hazırlıklarını tamamladı. Trabzonspor'un Antep'ten, Güneş'in performansından memnun olduğu ancak yabancı sayısını azaltmak adına gidişine onay verdiği Sapara'nın üstüne 2-3 milyon euro koyarak, Cenk ve Serdar'ı isteyeceği öğrenildi.

ÜÇÜNÜ TOPLASAN CENK’İ ZOR GEÇİYOR

Gaziantepspor'un gurbetçi futbolcusu Cenk Tosun, bu sezon ligin ilk yarısında 16 maç oynadı ve 4 gol attı. Cenk'in 4 gollük performansı birçok otorite tarafından yeterli bulunmadı. Ancak Trabzonspor'un golcülerinin haline bakılırsa, Cenk'in ölüsünün bile ne kadar değerli olduğu görülüyor. Çünkü bordo-mavililerde Halil 2, Henrique 2, Janko da 1 gol atabildi.

LUALUA-SAPARA TAKASI DA OLABİLİR

Trabzonspor'dan ayrılması gündemde olan Marek Sapara'yı Karabükspor'un da çok istediği biliniyor. Karabük'ün hocası Mesut Bakkal, Ankaragücü'nde beraber çalıştığı Sapara'nın alınması için yönetime kesin talimat verdi. Fakat bordo-mavililer Sapara‘yı Gaziantep operasyonunda kullanmayı hedefliyor. Şayet bu gerçekleşmezse Karabük'le masaya oturulacak ve Lualua istenecek.

ÜNAL KAHRAMAN GELİYOR!

İLK HEDEF EMRE ÖZTÜRK

TRABZON’DAN İNDİRİME SERT TEPKİ

HURŞUT HAREKATI

TRABZONSPOR’A CEZA GELDİ

Yayınlanma Tarihi:07:34,