SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ne Engin ne Hamit ne Emre Çolak ne de Amrabat… İstediği kanat oyuncusuna bir türlü kavuşamayan Galatasaray için varsa yoksa Ricardo Quaresma. 2 sezon formasını giydiği Beşiktaş'la yollarını geçen hafta ayıran Quaresma, sarı-kırmızı parçalıyı giymeye dünden razı ama sözleşmesini feshederken koyulan 5 milyon euro tazminat maddesi Galatasaray'ın elini kolunu bağladı.

PORTEKİZLİ TAKASLA ‘ASLAN’

Q7 transferi tam ‘sezon sonuna ertelendi' derken, Beşiktaş cephesinden ezeli rakibine haber geldi. Forvete alternatif arayan siyah-beyazlılar, Galatasaray'ın elden çıkarmaya çalıştığı Milan Baros ve Samet Aybaba'nın gözdesi Yekta Kurtuluş'u gözüne kestirdi. Ve Q7 için söz konusu olan 5 milyon euroluk tazminatın formülü bulundu: Ver Baros ile Yekta'yı, al Quaresma'yı!

Portekizli yıldızı transfer etmeye kararlı olan Galatasaray, düşünmek için süre istedi. Baros'un ezeli rakiplerine gönderilmesinde sorun yok ama Fatih Terim, Yekta'yı bırakmaya yanaşmıyor.

TRANSFERDE TEK ENGEL YEKTA…

İki sene önce Kasımpaşa'ya 3 milyon 750 bin euro bonservis ödenerek alınan Yekta Kurtuluş bu sezon Melo ve Selçuk cezalı olduğunda bulduğu forma şansını iyi değerlendirdi. Cluj ile Elazığ galibiyetlerinde sergilediği futbolla hocası Terim'in gözüne girdi. 500 bin euro garanti para alan ve maç başına 8 bin euroya oynayan 26 yaşındaki Yekta'nın maliyeti, kemer sıkan Beşiktaş'ın iştahını kabartıyor. Bu dev takasın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği ise büyük merak konusu.

HANGİ TAKIMLA ANLAŞTI? 

CEZA İNDİ TWITTER SALLANDI

 
 
 
Yayınlanma Tarihi:19:25,