SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Antalyaspor'un başına geçtikten sonra 5 yıllık bir planlama yaptıklarını ve bunun 5. ve son yılında olduklarını anlatan Mehmet Özdilek, “Geçmişi iyi irdeleyelim. 8 haftada 2 puandan bugün zirvedeki Antalyaspor'a kolay gelinmedi” dedi.

GEÇEN SENE DERS ALDIK

Geçtiğimiz sezon yaşananların herkese iyi bir ders olduğunu kaydeden Özdilek, “Bitime 6 hafta kala Play-Off hesabı yaparken kendimizi hak etmediğimiz yerde bulduk. Lig bitince kendimizi irdeledik. Başkanla hem şahsım hem ekibim olarak oturup net şekilde konuştuk, açık ve medeni şekilde tartıştık” dedi.

BAŞKANLA DOST ARKADAŞ İLİŞKİSİ

Göreve başladığından itibaren Başkan Akıncıoğlu ile daha çok iki arkadaş ve dost gibi ilişkileri olduğunu anlatan Özdilek, “O ekonomik anlamda kulübün refahını daha ileri taşıma adına, ben sportif anlamda Antalyaspor’u daha iyi yerlere getirme adına ciddi emek veriyoruz” dedi.

LİGİN EN UCUZ TAKIMI VURGUSU

Antalyaspor'un toplam (Bonservis, maç başı, peşinat, maaş vb) maliyetinin 7 ile 7,5 milyon Euro arasında olduğunu kaydeden başarılı teknik adam, “5 yıldır aynı yerde çalışmanın avantajıyla, çok iyi bir izleme ekibimiz ve ciddi bir oyuncu profilimiz var. Şu gün istediğimiz ülkede, istediğimiz oyuncu ile ilgili her türlü bilgi elimizde” ifadelerini kullandı.

‘HEYECAN DUYMAYAN GELMESİN’

Yerli ve yabancı transferlerinde hata yapma şanslarının olmadığını kaydeden Özdilek, “Hata yapacak bütçemiz yok. Dolayısıyla, aldığımızdan yararlanmak zorundayız. Oyuncuda karakter çok önemli. Hem yerli hem yabancı oyuncularımın insan kalitesi çok yüksek. Karakterleri ve çalışma arzuları çok iyi. Ben oyuncularıma şunu söylüyorum; İşine gelirken heyecanlanmayan adam gelmesin. Bu kadar basit. Ben Antalyaspor'da ilk günümden itibaren aynı heyecanı yaşarak tesislere gidiyorum. Hepimiz sevdiğimiz işi yapıyoruz” dedi.