SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray İkinci Başkanı Ali Dürüst ve Başkan Yardımcısı Refik Arkan, Galatasaray TV’de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Tahkim Kurulu’nun Raul Meireles’in cezasında indirime gitmesinin ‘adil’ olmadığını dile getiren sarı-kırmızılı yöneticiler, Türkiye Futbol Federasyonu ve kurullarına inançlarının kalmadığını belirtti.

“ÇİFTE STANDART VAR”

Verilen kararlarda çifte standart olduğunu ifade eden Ali Dürüst, “Malesef yine gündemi belli den futbolun dışında Galatasaray’ın dışında olaylar. Çifte standart var. Konu Galatasaray olmasada bu vicdanı yaralayan durum ortada. Biz kişilere değil, kurullara güveniyoruz. Biz kurulların çelişkili raporunu gözler önüne getiriyoruz. Engin Baytar ile ilgili yorum yapıldı. Biz saygıyla karşıladık ancak bu ceza fazladır dedik. Asla bir sebep arkasına sığınmadık. Bizim sıkıntımız çifte standart. Hakemler üzerinde psikoljik baskı yaratılmaya çalışılıyor.” dedi.

“ORTADA BİR YANLIŞ VAR AMA…”

Televizyon görüntüleri üzerinden kararlar verilmesinin yanlış olduğunu belirten Dürüst, “Televizyon görüntülerine göre bu işi yapacaksak hakemin verdiği penaltı kararları da yarın tartışılır ve değiştirilmeye çalışılır. Ortada bir yanlış var ama yanlış kimin ben bilemem. Önceki rapor ve televizyon izleniminin ardından nasıl bir görüntü ortaya çıktı da siz kararı değiştiriyorsunuz?” ifadelerini kullandı.

“KAPILARINA DAYANMAYACAĞIZ”

Her zaman futbolun konuşulmasından yana olduklarının altını çizen Dürüst, “Geçen sene play-off’a geçildi. Geçilmesinin sebebi ortada. Galatasaray ve diğer kulüpler bunun dışında kalmaya özen gösterdi. Sakin açıklamalar yapmaya çalıştık kimse madur olmasın diye. Geçen sene play-off sürecini yaşadık, şampiyon olduk artık her şey geride kaldı dedik. Geçen haftaya kadar futbol konuşalım dedik. Saha içinde olanlarla ilgili cezalar uygulanır ve orada kalır. Hakımızı aramak için illa ki federasyonun kapısına dayanmayacağız. Biz Türk futbolunun hakkını arayacağız.” dedi.

“TARİHE LEKE OLARAK DÜŞTÜ”

Verilen kararın Türk futboluna sürülmüş bir leke olduğunu belirten Refik Arkan, “”Galatasaray uslubune uygun açıklama yapıldı. Bu son olaylarda sergilenen tutum futbol tarihimize sürülmüş bir leke olarak değerlendirilmelidir. Herkes hakemlerin korunmasını dile getirirken; bunu uygulaması gerekenler talimatalara aykırı olarak alınan kararların arkasında durmaktadır. Bu kabul edilebilir değil. Aynı kurum geçen sene mahkeme kararlarının yayınlanmasının ardından zor durumda kalmıştı” şeklinde konuştu.

“GÜVEN BUNALIMI VAR”

Türkiye Futbol Federasyonu’nun verdiği kararlar ile güven bunalımına sebebiyet verdiğini ifade eden Refik Arkan, Aziz Yıldırım’ın Türkiye Futbol Federasyonu ziyareti sırasında bazı olaylar yaşandığını ve bu olayların en kısa süre içerisinde açıklanması gerektiğini ifade etti. Merkez Hakem Kurulu’nun Halis Özkahya için açıklama yapması gerektiğini belirten Arkan, “MHK, bu hakemimizle ilgili mutlaka açıklama yapmalıdır. Bu hakemi o maçta yurt dışından izlemeye geldiler, çok başarılı oldu dediler. Siz şimdi o hakemin raporunu rafa kaldırıyorsunuz. TFF kendisine yüklenen misyonu geçen sene tamamladı. Artık güven meselesi gündeme geldi. Kurullara ve federasyona inancımız kalmadı.” dedi.

“TFF BİR AÇIKLAMA YAPMALI”

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Türk spor kamuoyunu aydınlatması gerektiğini vurgualayan Arkan, “Bu olay Türkiye’nin gündemine oturuyorsa, demek ki önemli şeyler var. Elbette ki hak aranacak, itirazlar olacak. Biz resmi girişimler dışında gelişenleri irdeliyoruz. Bu işin amiri olarak TFF’den bir açıklama gelmeli. Kamuoyu rahatlatılmalı. Şu anda üç tane kurulun birbirinden çelişkili raporu var. Kamu vicdanını bu durum yaralamaktadır.” şeklinde konuştu.

İŞTE ‘ASLAN’ ÇOCUKLAR

 TERİM ONLARI İSTİYOR

 BU SEFER ALLAH ‘KERİM’

 SONUNA KADAR GALATASARAY

TÜRKİYE BU TAKASI KONUŞACAK 

HANGİ TAKIMLA ANLAŞTI? 

CEZA İNDİ TWITTER SALLANDI

 
 
 
Yayınlanma Tarihi:17:04,