SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PSG’nin teknik direktörü Carlo Ancelotti, PSG’ye transfer olacağı söylentileri olan Cristiano Ronaldo hakkında açıklamalarda bulundu.

Fransa Ligue 1’de lider durumda bulunan PSG’nin teknik direktörü Carlo Ancelotti, Fransız devine geleceği konuşulan Cristiano Ronaldo’nun transfer ihtimali hakkında açıklamalarda bulundu.

İtalyan teknik adam, Ronaldo’nun PSG’ye gelme ihtimalinin bulunmadığını söyledi. Ancelotti açıklamasında, “Ronaldo’yu ikna etmek için para yeterli değil. Asıl önemli olan onu isteyen kulünün kararlılığı. O mükemmel bir yeteneğe sahip. Onun gibi harika oyuncularla çalışmayı seviyorum.” dedi.

Tecrübeli teknik adam açıklamasının devamında, “Gazetelerde Ronaldo’nun PSG’ye katılacağını yazması bir anlam ifade etmiyor. Şu anda kadromuzda 30 oyuncu var ve Moura’nın da katılmasının ardından yeni bir oyuncuya ihtiyacımız kalmayacak.” şeklinde konuştu.

Ancelotti, kendisinin yerine Jose Mourinho’nun geleceği iddiaları hakkında ise, “Bu konuda rahatım. Kulübün Ronaldo ve Mourinho ile ilgilendiği söyleyen kişi Al-Thani ailesinden birisi ama o kulübün sahibi değil. Ayrıca kulübün sahibinin böyle bir düşüncesi olmadığını biliyorum.” dedi.