SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hakan Balta ve Riera'nın performansının G.Saray'ın lig ve Avrupa maratonu için yetersiz olduğunu düşünen otoriteler, yapılacak transferler arasında önceliği sol beke veriyor…

LEVENT TÜZEMEN

Shaqiri tarzında bir oyuncu!

G.Saray ara transfer döneminde kesinlikle oyuncu almalı. Öncelik de kanat olabilir. Hamit kanat oyuncusu değil. Amrabat'ın da istikrar sorunu var. Geçen sezon Shaqiri'yi kaçırdı G.Saray.. Bu tarzda bir oyuncu alınmalı. Orta alan için Alper Potuk tarzında düşünülebilir. Ciddi bir sol bek sorunu var. Riera geçici bir çözüm. Hem sol stoper hem de sol bek oynayabilecek bir oyuncuya ihtiyaç var. Tabi Avrupa'da belli bir yere gelmek istiyorsa G.Saray… Necati gibi defansın önünde top tutabilecek birine ihtiyaç var. Elmander, Umut ve Burak'la bu işi yapma şanları yok. Savunmaya alınacak oyuncunun Popescu ve Ujfalusi gibi lider bir oyuncu alması lazım. Cris gibi almak için alınacaksa hiç alınmasın daha iyi…

İSKENDER BAYDAR

Transfer şart ama…

Çok da iyi oynamadan ilk yarıyı lider bitiren; Şampiyonlar Ligi'nde son 16'ya kalan G.Saray'ın devre arasında transfer yapması şart. Geçen sezon orta sahadaki Selçuk-Melo ikilisinin skor anlamında kariyer rekoru kırmasıyla şampiyon olmuşlardı. Bu sezon o bölgede özellikle Melo kaynaklı sorun var. Laziolu Hernanes iyi isim. Sol bek için uzun zamandır konuşulan Carlinhos hem yaş olarak genç hem de milli takım düzeyinde bir oyuncu. Gelirse müthiş olur. Ayrıca bu bölgeye illa biri alınacaksa Amrabat'ın elden çıkartılması gerekir. Stoper için tecrübeli bir oyuncu aranmalı. Öyle bir aday görünmüyor ufukta. Yönetim transfer edecek oyuncu ararken, Terim ve ekibi de mevcut kadronun performansını artırmanın yollarını aramalı.

KADİR ÇETİNÇAL

Solda ciddi sıkıntı var

G.Saray sol beke, Hakan Balta ve Riera'nın yerine bir oyuncu almalı. Bu bölgede ciddi bir eksiklik var. Bir de 9.5 numara alınmalı. Forvete yakın, orta sahadan topla adam eksiltebilecek bir oyuncu almalı. Amrabat, G.Saray'a üst düzeyde uyum sağlayamadı. Bu bazı futbolcularda olur. Mesela Burak uyum sağladı ama Amrabat olmadı. Terim, Amrabat'ı biraz daha serbest bırakırsa daha rahat uyum sağlayabilir. Orta saha Yekta ile takviye edilirse, Amrabat forvette daha faydalı olabilir. Savunmanın fazla aciliyeti yok. Cris tarzında değil, geleceğe yönelik bir oyuncu alınmalı. Ömer Toprak gibi bir oyuncu Semih'in yanına alınabilir. Dany'den tecrübeli ama Ujfalusi kadar yaşlı olmayan bir stoper alınmalı.

RAŞİT ALTUN

Şartlar sürekli değişiyor

Profesyonel bir futbol takımında transfer bitmez. Sezon başında G.Saray'ın transfer ihtiyacı yok gibi gözüküyordu. Futbol da şartlar sürekli değişiyor. Geçen sezon müthiş oynayan Hakan Balta, bu sezon tel tel döküldü. Yedeği Çağlar verilen şansları kullanamadı. Bu yüzden sol bek ihtiyacı var… Ujfalusi'nin sakatlığı defansın göbeğindeki hesapları alt-üst etti. Dany iyi stoper, süratli ama biraz sakar. Orta sahanın tüm yükü Selçuk-Melo ikilisinde. Engin, Ceyhun ve Yekta bu ikilinin seviyesinde değil. Engin yetenek açısından 1 numara olsa bile olsa güven vermiyor. Orta sahaya iki yönlü bir oyuncu şart. Burak-Umut ligin en iyi ikilisi. Elmander'in de iyi niyetinden şüphe yok. G.Saray'ın 9 numara tam bir golcüye ihtiyacı var.

ESAS HEDEF TANGOCU

ÇİZME’Yİ GİYECEK Mİ?

EBOUE’DEN TRANSFER AÇIKLAMASI

SEZER TRABZONLU’YA KAFA ATTI

‘TÜRK FUTBOLU BATMIŞTIR!’

KİM BU RUS TAKIMI!…

İŞTE SON DURUMLARI

FENER TRİBÜNLERİ İKİYE BÖLÜNDÜ!

GİDEYİM Mİ MAMADOU?

MEIRELES’İN CEZASI DÜŞÜRÜLDÜ!

 

Yayınlanma Tarihi:09:11,