SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Konuyu kendi açan ve “F.Bahçe nasıl?” diye soran Rumen teknik adam, “Ben sözleşmemi uzatmadım.İstanbul'da tekrar çalışıp 3 Büyükler'i şampiyon yapan hoca olmak isterim. Mayısta teklif gelirse değerlendirebilirim” dedi.

Fenerbahçe’de geleceğin belirsizliği sürerken AMK Spor olarak başımıza ilginç bir olay geldi. Arkadaşımız Kaan Bora, İstanbul günlerinde tanıştığı Mircea Lucescu'yu Noel kutlaması sebebiyle telefonla aradı. Şu an Shakhtar Donetsk'i çalıştıran Rumen hoca, Bükreş'te tatildeydi. Normal bir kutlama konuşmasının ardından kendisi bizi çok şaşırtan bir soru yöneltti: “F.Bahçe nasıl?”

Evet, Mircea Lucescu bu soruyu kendisi sordu. Türkiye'deki gündemden haberi olduğunu ve devamlı takip ettiğini söyleyen 67 yaşındaki teknik adam, sonrasında söyledikleriyle F.Bahçe'ye resmen mesaj yolladı: “İnanın Türkiye'yi, İstanbul'u çok özledim. F.Bahçe çok büyük potansiyele sahip bir kulüp. Dünya üzerinde istediği her teknik adamı takımın başına getirebilecek güce sahipler. Ben sezon başında Shakhtar'la sözleşmemi uzatmadım, sezon sonunda kontratım bitiyor.

‘Şu an gelemem, Şampiyonlar Ligi'ndeyim'

Eğer mayıs ayında bana bir teklif gelirse bunu değerlendirebilirim. Çünkü benim bir hayalim var. F.Bahçe'yi de şampiyon yapıp, Türkiye'de 3 Büyükler'le bu sevinci yaşayan ilk yabancı hoca olmak istiyorum. Fakat şu an teklif gelse olumlu yanıt veremem. Çünkü takımımla Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinin kapısındayım.

Fatih Terim'le rakip olmak da iyi olur. Kendisi takımı Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkararak büyük bir iş başardı. Bazı şeyler yapılınca önemsizleştirilir Türkiye'de. Ama bu önemli bir olaydır.”

Lucescu'nun cümleleri böyle. Kendisi F.Bahçe'de çalışmayı çok fazla istiyor. Hatta F.Bahçe'nin potansiyeliyle kendi potansiyelinin birleştiğinde başarıların Türkiye sınırları içinde kalacağını da düşünmüyor Lucescu. Biz size durumu aktardık, yorum sizin.

 Kaan BORA / AMK

‘BİZ HER KONUDA ÜSTÜNÜZ’

AYDINUS’A ŞOK PROTESTO!

Yayınlanma Tarihi:14:35,