SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Futbol Federasyonu FA, West Ham United ve Everton arasında oynanan karşılaşmada, hakem Anthony Taylor’ın gösterdiği kırmızı kartları iptal ederek ceza vermedi.

West Ham United’dan Carlton Cole ve Everton’dan Darron Gibson, benzer pozisyonlarda hakem Anthony Taylor’dan kırmızı kart gördü. West Ham’ın sahası Upton Park’ta oynanan karşılaşma sonra West Ham menajeri Sam Allardyce ve Everton menajeri David Moyes hakemin çıkardığı kırmızı kartların yanlış olduğunu söyledi.

Pozisyonun TV görüntülerini inceleyen ve savunmaları alan FA, her iki oyuncunun da cezasını kaldırdı. Ancak, FA cezayı kaldırmasına rağmen her iki oyuncu da Noel öncesi karşılaşmaları kaçırmış oldu. Karşılaşma 0-0’ken Everton’dan Leon Osman’ın nizami kafa golünü iptal eden Taylor, skor 1-1’ken ise Carlton Cole’un hava topu mücadelesinde Leighton Baines’a yaptığı hareket sonrası kırmızı kartını çıkardı. Skor 2-1 Everton lehineyken de Darron Gibson’ın Mark Noble’a benzer pozisyonda yaptığı hareket sonrası yine kırmızı kartını çıkardı. İngiliz futbol kamuoyu her 2 kırmızı kartın da haksız olduğu konusunda birleşmişti.