SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Katalan devi Barcelona'nın yıldız futbolcusu Lionel Messi, bir takvim yılı içerisinde attığı 91 golle ulaşılması güç bir rekorun sahibi olurken, La Liga'da kaydettiği 26 golle ise birçok takımı geride bıraktı.

İspanya'da mücadele eden 20 takımın 16'sından daha fazla gol kaydeden Messi, “tek başına takım” sözünün tam karşılığı olarak gösterilirken, Avrupa'nın önde gelen liglerinde yer alan birçok takım da tıpkı La Liga'da olduğu gibi Messi'nin ardında kaldı.

F.BAHÇE’Yİ DE GEÇTİ

Türkiye'den 14 takımı geride bırakan Messi, Fenerbahçe'nin ligin ilk yarısında kaydettiği 25 gole karşılık tek başına attığı 26 golle Sarı Lacivertlileri de geçmeyi başardı. Messi, Barcelona formasıyla 17 maçta attığı 26 golle, Almanya'da 11, Fransa'da 14, Hollanda'da 10, İngiltere'de 11, İtalya'da ise 14 takımdan daha fazla skor üretti.

BREZİLYALILAR DA ‘MESSI’ DEDİ

Brezilya'da yapılan bir araştırma sonucu dünyanın en iyi oyuncusu sıralamasında bir Arjantinli Lionel Messi ilk sırayı aldı. Bir araştırma şirketinin Brezilya'daki kulüplerde yaptığı anket sonucunda oylamaya katılan futbolcuların %90'ı tarafından Messi, dünyanın en iyisi olarak kabul edildi. Messi'nin en büyük rakibi olan Cristiano Ronaldo ise ankette %7 oranında oy alırken, Barcelona'nın diğer yıldızları Xavi ve Iniesta ise toplam %2'lik beğeni topladı.

NEYMAR BREZİLYA’DA İYİ

Brezilyalı yıldız Neymar ankette %1 oranında oy alırken, ülkesinin en iyisi seçildi. Futbolculardan oyların %89'unu alan Neymar, Brezilya'nın en iyi futbolcusu oldu.

 

Yayınlanma Tarihi:13:16,