SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pepe, Mourinho ve Ronaldo hakkında da konuştu.

Real Madrid’de forma giyen ve oynadığı sert futbol oynadığı gerekçesiyle sürekli tepki çeken Pepe, La Liga’da oynayan Portekizli futbolculara çok baskı olduğunu ve bir ara futbolu bırakmayı bile düşündüğünü söyledi.

İspanya La Liga’nın dev takımlarından Real Madrid’de oynayan ve zaman zaman rakiplerine yaptığı sert müdahalelerle gündeme gelen Pepe, açıklamalarda bulundu.

29 yaşındaki oyuncu, Record gazatesine İspanya’da oynayan Portekizli futbolcuların büyük baskı altında olduğunu söyledi.

2008-2009 sezonunda Getafeli Javier Casquero’yu tekmeleyen ve 10 maç ceza alan Pepe çok zor zamanlar geçirdiğini söyleyerek, “Casquero olayından sonra tüm dünyanın gözü bana çevirildi. Bana hala ‘katil’ diyorlar. O sıralarda futbolu bırakmayı da düşündüm.” dedi.

Barcelona’nın 16 puan gerisine düşmeleri hakkında da açıklamalarda bulunan Pepe, “Gerçekçi olmalıyız. Şu anda ligdeki durumumuz biraz karışık. Şampiyon olmamız için müthiş bir performans göstermemiz lazım.” şeklinde konuştu.

Real Madrid’de ayrılacakları konuşulan Ronaldo ve Mourinho hakkında da konuşan Pepe, “Gelecekleri onların elinde. Eğer onlar ayrılırsa ben onların peşinden gitmem ama ülkeme dönüş cezbedici olurdu. Zamanı geldiğinde kararımı vereceğim. Bir çok şey öğrendiğim Porto’ya dönmek isterim.” dedi.

Ballon d’Or ödülünü Ronaldo’nun almasını istediğini belirten Pepe, ” Arkadaşım olduğu için Cristiano’nun Ballon d’Or’u almasını isterim. O çok iyi oynadı ve şampiyonluk yaşadı. Yine de görünen o ki kazanan o olamayacak.” şeklinde konuştu.