SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emre Belözoğlu’nun kendisi için bir idol olduğunu söyleyen Arda Turan, “Burada sadece futbola konsantre olabiliyorum. Bu beni daha başarılı ve mutlu ediyor” dedi.

‘HAYALİM ŞAMPİYONLAR LİGİ’

Hedefinin Şampiyonlar Lig kazanmak olduğunu belirten yıldız oyuncu, “Avrupa’nın en büyük 5-6 kulübünden birinde oynamak istiyorum. Hayalim Şampiyonlar Ligi’ni kazanabilecek bir takımda oynamak ve Şampiyonlar Ligi’ni kazanmak” diye konuştu.

‘G.SARAY’DA BIRAKMAK İSTİYORUM’

“Fenerbahçe’ye sadece deplasmana giderim” sözünün hatırlatması üzerine Arda, “Fenerbahçe camiasına saygım var ama kariyerimi Galatasaray’da noktalamak istiyorum. Galatasaray camiası içinde yetişmiş bir insanım. Profesyonel futbolcularız, insanların kariyerlerinde ne olacağını önceden bilmesi zor ama ben futbolu Galatasaray’da bırakmak istiyorum” dedi.

Emre Belözoğlu ise şöyle konuştu:

‘PARAYI DEĞİL KARİYERİ SEÇTİM’ 

“Buraya gelmeden önce Rusya ve Çin’den teklifler vardı. Ancak ben parayı değil, kariyeri seçtim. Avrupa’da İspanyol kulüpleri çok başarılı oluyor. Son yıllarda sürekli final oynuyorlar. Ben de İspanya’ya yeni bir şeyler öğrenmek için geldim” dedi.

‘SPOR PROGRAMLARINI İZLEMİYORUM’

İspanya’daki futbol ortamını ve İspanyol basınını da değerlendiren Emre, ”Açıkçası son dönemlerde Türkiye’de spor programlarını takip etmiyordum. Ülkemizin gerçekleri biraz daha farklı. Ancak burada 2 tane büyük gazete var. Önemli birkaç yorumcu var. Onların değerlendirmelerine insanlar önem veriyor. Burada sadece oynanan karşılaşmaların analizleri, o günkü saha içi performansınız konuşuluyor. Burada sadece futbolunuz önemli. Bu da bizim için daha iyi bir ortam hazırlıyor. Saha içinde ortam doğal olarak burada da gergin olabiliyor. Deplasman maçlarında ve taraftarlar arasında bunu hissedebiliyorsunuz. Burada da fanatizm var ancak buradaki kanunlar çok daha caydırıcı nitelikte.” dedi.

Özel günlerde, bayramlarda Fatih Terim’le de konuştuklarını belirten Emre, futbolun popüler ancak dışardan görüldüğü gibi kolay bir meslek olmadığını da sözlerine ekledi.

AYDINUS’A ŞOK PROTESTO!

KOCAMAN KARARI NE OLACAK? 

FENER’İN ‘DERDİYOK'

‘ÖNCE SAMİMİ OLUN'

Yayınlanma Tarihi:12:17,