SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barcelona’lı oyuncu, kendisini fiziksel olarak hazır ettiği zaman takıma döneceğini açıkladı ve ismi PSG ile anılmasına rağmen Katalan devinden emekli olmak istediğini söyledi.

2012 yılının başlarında karaciğer nakli ameliyatı geçiren 33 yaşındaki oyuncu, yeni sezonda henüz hiçbir maçta forma giymedi.

OLTV’ye açıklamalarda bulunan Abidal, “Zorlu zamanlar geçirdim. Ancak ailem ve arkadaşlarım her zaman yanımdaydı. Böyle bir şeyle mücadele etmek için güçlü olmak zorundasınız. Umarım bir daha böyle bir sorunla karşılaşmam. Bu tarz hastalıklar sizi değiştiriyor.” dedi.

Takımla çalışmalara başlayacak seviyeye geldiğini sözlerine ekleyen Abidal, “Şu an temel antrenmanlar yapıyorum. Sahalara dönmek için kendime bir tarih koymadım. Buna vücudum karar verecek. Hiç acelem yok.” şeklinde konuştu.

İsminin Paris Saint Germain ile anılmasına da değinen oyuncu, “Şu an Barcelona’nın futbolcusuyum ve kariyerime burada nokta koymak istiyorum. PSG2nin bir süre önce benimle ilgilendiği doğru. Ancak ailem Barselona’da kalmak istiyor. Zaten benim de sözleşmem sezon sonunda bitmiyor. Burada kalıp savaşmaya devam edeceğim.” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:18:41,