SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Burono krizi üzerine eleştirilen Ünal Aysal, takım arkadaşlarına ‘sn söz benimdir’ mesajı verdi. Ünal Aysal, Bruno meselesi sonrası gerilen havaya noktayı koydu: “Zırhımda delik arıyorlar. Unutmasınlar, ben buraya işleri düzeltmeye geldim. Ben ne dersem o olur.”

Her şey 2005 yılının Haziran ayında başlamıştı. Galatasaray'dan parasını alamadığı için FIFA'ya başvuran Frank Ribery, beklenmedik bir anda Marsilya'ya imza atmıştı. Olayın sorumlusu ise sözleşmedeki açığı çok iyi bilen menajer Bruno Heiderscheid'dı. Aynı Bruno, Ünay Aysal döneminde yine ortaya çıktı. Hatta Marsilya'lı Mbia ile masaya bile oturdu.

‘KAHRAMAN BRUNO'

Bruno son olarak Nyon'daki Şampiyonlar Ligi kura çekiminde görününce ortalık karıştı. Önce “Bu adamın orada ne işi var” denildi. Ardından Karabük ile oynanan Süper Lig maçı sonrası soyunma odasına inerek Abdurrahim Albayrak ile tartışmış ve “Ben başkanın danışmanıyım, istediğim yere girerim” diyerek Galatasaray'da gergin günlerin kahramanı olmuştu.

Geçtiğimiz günlerde resmi siteden “Galatasaray yönetiminde kriz varmış intibasını yaratılıyor. Bruno Heiderscheid, Şampiyonlar Ligi kura çekimine tamamen bilgim dahilinde ve kendi imkanlarıyla katılmıştır” diyen Aysal, ayrıntılı açıklamayı AMK'ya yaptı..

‘ZIRHIMDA DELİK ARIYORLAR'

Ünal Aysal, 2011 yılı Mayıs ayında Adnan Öztürk'ün danışmanlık önerdiği, Bülent Tulun'un da yetki belgesi verdiği Bruno konusunu “10 bin dolar maaşa bağlayarak 120 bin dolara Bruno meselesini çözdük. 5 milyon Euro versek daha mı iyiydi?” diyerek özetleyen Aysal, “Zırhımda delik arıyorlar. Unutmasınlar, Ben buraya işleri düzeltmeye geldim. Ben ne dersem o olur” diyerek yönetime de ültimatom verdi. Aysal, Bruno Heiderscheid'ın Galatasaray ile olan sözleşmesinin 31 Aralık 2012 tarihi itibariyle sona ereceğini de sözlerine ekledi.

EGEHAN ŞENGÜL/AMK

 

TERİM’İN GÖNLÜNDEKİ ASLAN

DEV MAÇIN BİLETLERİ ÇIKTI

CİMBOM’A İSVEÇLİ KULE!

Yayınlanma Tarihi:07:40,