SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Jonas Gutierrez, Newcastle United Menajeri Alan Pardew’in pek çok açıdan Arjantinli efsane isim Diego Maradona’ya benzediğini düşünüyor.

29 yaşındaki fubtolcu, St James’ Park’ta forma giydiği 4 yılda 5 farklı teknik adam ile çalıştı. Ancak Pardew’in oyun anlayışını oldukça beğeniyor.

Guardian’a açıklamalarda bulunan futbolcu, ” Alan Pardew pek çok açıdan Maradona’ya çok benziyor. İkisi çok farklı kişiliklere sahip. ama futbol anlayışları oldukça yakın.” dedi.

Geçtiğimiz sezon oldukça iyi bir performans göstererek sezonu beşinci sırada tamamlamalarına rağmen bu sezon istedikleri başarıyı yakalayamamalarına da değinen Gutierrez, “Bizim için zorlu bir sezon geçiyor. Geçtiğimiz sezondan çok daha fazla gol yiyoruz. Ama çok çalışmaya devame diyoruz. Ben en iyi sol kanatta oynadığımı düşünüyorum. Ancak takım olarak yaşadığımız sakatlıklar nedeniyle genellikle orta sahada görev yapmak zorunda kaldım. Geçtiğimiz sezond a sakatlıklardan ve cezalılardan dolayı başımız çok ağrımıştı. Bu sezon da durum aynı. Ancak artık kazanmaya başlamak zorundayız. Aksi takdirde üzerimizde baskı giderek artacaktır.” şeklinde konuştu.