SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor'da teknik heyet, Afrika Uluslar Kupası nedeniyle bir hayli dertli… Güney Afrika'da yapılacak ve 19 Ocak'ta başlayacak olan turnuva, 10 Şubat'ta sona erecek. Fildişi Sahili'nin elemeleri geçmesi nedeniyle Trabzonspor'un iki yıldızı Didier Zokora ve Sol Bamba da kupada boy gösterecek.Turnuvanın favorilerinden biri olarak gösterilen Fildişi'nin final oynaması Trabzon adına oldukça kötü bir haber olacak. Bu durumda Bamba ve Zokora, Türkiye Kupası'ndaki 4 grup maçında forma giyemeyecek. Ligde ise Karabük, Elazığ, Gaziantep ve Sivas mücadelelerini kaçıracak.

ASIL DÜŞÜNDÜREN FENERBAHÇE MAÇI

Sakatlığı dolayısıyla Bamba'dan son 4 karşılaşmada yararlanamayan Trabzonspor, Fildişili oyuncusunun olmarığı bu maçlarda 5 puan kaybetti. Zokora'nın yokluğu ise Şenol Güneş'i en çok düşündüren konu. Fırtına için asıl büyük tehlike ise, 22. haftadaki F.Bahçe maçı…

Henüz o haftanın programı belli değil ancak karşılaşma 15-17 Şubat'ta oynanacak. Fildişi'nin finalistlerden biri olması halinde Zokora ve Bamba'nın 12 Şubat'ta Trabzon'da olmaları bekleniyor. İki yıldız yorgun gelecekleri için F.Bahçe maçında da tribünde olabilir.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:10:50,