SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor o sezonu 82, devreyi ise 42 puanla kapamıştı. Bu sezon ise 17 hafta sonunda 24 puan toplanabildi. Taraftarlar ligin ikinci yarısında, futbolculardan 2011'deki hırsı ve mücadeleyi bekliyor.

Fırtına, Süper Lig'in 17. haftasında Hüseyin Avni Aker Stadı'nda lider Galatasaray'ı konuk etti. İlk yarıda zaman zaman zor anlar yaşayan bordo-mavililer, ikinci devre maça ağırlığını koydu ve özellikle son dakikalarda Adrian ve Alanzinho'nun ayağından ciddi pozisyonlar yakaladı. Fakat top ağlarla buluşmayınca, karşılaşma da 0-0 sona erdi ve 1 puan alan Trabzonspor, ligin ilk yarısını 24 puanla tamamladı. Takımın puan cetvelindeki yeri hiç kuşkusuz en çok Şenol Güneş'i üzüyor. Ancak en az Güneş kadar büyük hayal kırıklığı yaşayan bir kesim daha var, onlar da bordo-mavi renklere gönül veren futbolseverler…

YÖNETİME DE İŞ DÜŞÜYOR

Taraftarların teknik heyet ve futbolculardan beklentisi ise çok açık… Trabzonspor'un unutulmaz 2010-11 sezonundaki performansını hatırlatan bordo-mavililer, takımın o sezon sonunda 82 puanla şampiyon olduğunu, devreyi ise 42 puanla tamamladığını belirtiyorlar. Taraftarlar, bu sene de zirveye çıkabilmek için şu anki takımdan o dönemki futbolcuların hırsını ve özverisini beklediklerini dile getiriyorlar. Teknik direktör Şenol Güneş ve yönetimin de ligin ikinci yarısında en az 40 puan toplayabilecek kapasitede bir takım oluşturmak için ocak ayında ne gibi eylemlerde bulunacağı merakla bekleniyor.

ONUR KALEYİ KAPTIRMADI

Sivasspor maçının 10'uncu dakikasında Tolga'nın sakatlanmasıyla kaleyi devralan Onur Kıvrak, daha sonra gösterdiği müthiş performansla hem takımının ligin en az gol yiyen ekibi olmasında büyük pay sahibi oldu, hem de iyileşmesine rağmen kaleyi kaptanı ve abisi Tolga'ya kaptırmadı. 14 maç forma giyen yetenekli eldiven 1250 dakika sahada kalarak sadece bordo-mavililerin değil, ligin en çok alkış toplayanlarından biri oldu.

OLCAN DA OLMASA…

Hücum anlamında en kısır sezonlarından birini yaşayan Trabzonspor'da, fileleri en çok havalandıran isim 4 golle Olcan Adın oldu

Se­zo­nun ilk ya­rı­sı­nı 7. sı­ra­da ta­mam­la­yan Trab­zons­po­r'­da özel­lik­le hü­cum hat­tı bü­yük ha­yal kı­rık­lı­ğı ya­rat­tı. Ta­kım­da­ki tüm for­vet­ler son de­re­ce ağır eleş­ti­ri­ler alır­ken, bor­do-ma­vi­li­le­rin en sko­rer fut­bol­cu­su Ol­can Adın ol­du. Li­gin ilk ya­rı­sın­da ra­kip fi­le­le­re sa­de­ce 19 gol gön­de­re­bi­len Ka­ra­de­niz eki­bin­de Ol­can, iki­si fri­kik­ten 4 go­le im­za at­tı. Ol­can gol­le­ri­ni Ka­sım­pa­şa, Or­dus­por, Genç­ler­bir­li­ği ve Kay­se­ris­por ağ­la­rı­na yol­la­dı.

HEMEN ARDINDA ADRİAN MIERZEJEVSKİ

Bor­do-ma­vi­li­ler­de 19 go­lü tam 11 de­ği­şik oyun­cu­nun at­ma­sı da dik­kat­le­ri çek­ti. 4 gol­lü Ol­ca­n'­ın ar­dın­dan en gol­cü fut­bol­cu, 3 go­lü bu­lu­nan ve son oy­na­nan Ga­la­ta­sa­ray ma­çın­da ka­çır­dı­ğı po­zis­yon­la bel­ki de ta­kı­mı­nı ga­li­bi­yet­ten eden Po­lon­ya­lı yıl­dız Ad­ri­an olur­ken, Ha­lil, Hen­ri­qu­e ve Emer­son da 2 gol at­tı. Jan­ko, Ya­sin, Vit­tek, So­ner, Sa­pa­ra ve Vol­kan da 1'er gol­lü isim­ler ola­rak sı­ra­la­ma­da­ki yer­le­ri­ni al­dı­lar.

YEREL BASIN DİZİNİ DÖVÜYOR

Trabzon'da yayınlanan gazeteler, Galatasaray maçında galibiyetten olan tarafın bordo-mavililer olduğu konusunda birleşiyor ve kaçan 2 puana yanıyor

Trabzon'da yayın yapan gazeteler, bordo-mavili takımın Galatasaray karşısında 2 puan kaybeden taraf olduğu görüşünde birleşti. Yerel basından bazı başlıklar şöyle: Taka, “Dizlerimizi dövdük”, “Kuzey Ekspres, “Bu aslan avlanmalıydı”, Karadeniz, “Bu seferlik böyle olsun aslanım. Trabzonspor, Galatasaray'ı salladı ama yıkamadı”, Günebakış, “Güneş böyle istedi. Bu kafayla Trabzon gitmez”, İlkhaber, “Kuş elimizden kaçtı”.

 

Yayınlanma Tarihi:08:23,