SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, ”Kulüpler Kanunu’nun adının Futbol Kanunu’ olarak değiştirilmesi gerektiğini söyledi.

Demirören, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Ankara’da düzenlenen Gençlik ve Spor Kulüpleri Kanun Çalıştayı’na katıldı. Yıldırım Demirören, çalıştayda oturuma verilen arada bir süre Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Kulüpler Birliği Başkanı Halil Ünal ve bazı kulüp başkanlarıyla görüştü. Görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, yaptığı açıklamada, ”Kulüpler Kanunu’nun adının Futbol Kanunu olarak değiştirilmesi lazım. Bu ne demek, profesyonelle amatörlerin ayrılması lazım” diye konuştu. Oturuma verilen arada bunu Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’a da söylediğini belirten Demirören, federasyon olarak Kulüpler Birliği ile birlikte bununla ilgili bir çalışma yapacaklarını da sözlerine ekledi.

‘DEPLASMAN YASAĞI İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARIMIZ OLACAK’

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, ”Hem federasyon, hem Kulüpler Birliği olarak önümüzdeki sezondan itibaren deplasman yasağının kalkması taraftarıyız, bu konuda çalışmalarımız olacak’ dedi.

Bir gazetecinin, ”Bakan Suat Kılıç çalıştaydaki konuşmasında deplasman yasağından duyduğu rahatsızlığı belirtti. Bu konuda siz neler söyleyeceksiniz-” sorusuna şu yanıtı verdi:
”Deplasman yasağı 1 senedir futbolda uygulanıyor ama bildiğim kadarıyla 4 senedir basketbolda uygulanıyor. Bugünün bir problemi değil. Basketbolun yanı sıra yine bildiğim kadarıyla voleybol maçlarında da uygulanıyor. Genel bir problem. Bu kulüplerin kendi arasında aldıkları bir karar. Biz hem federasyon hem Kulüpler Birliği olarak önümüzdeki sezondan itibaren deplasman yasağının kalkması taraftarıyız. Bu sadece futbolda değil, basketbolda, voleybolda 4-5 senedir uygulanan bir olay. Sadece futbolla getirmeyelim her şeyi lütfen.”
Yayınlanma Tarihi:14:37,