SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Türkiye'de antrenörsen, G.Saray ve F.Bahçe'yi yeneceksin, işin keyfini o zaman alıyorsunuz. Çok hızlı futbol oynayan bir takımız. LuaLua ise kesinlikle büyük yıldız ve gerçek profesyonel”

Arena ve Saracoğlu ‘Fatihi' Mesut Bakkal, AMK'ya çok özel açıklamalarda bulundu. Devre arasına oldukça moralli girdiklerini belirten tecrübeli çalıştırıcı, Skibbe'den görevi devraldıktan sonra takımda yaşanan değişimi anlattı. Kaliteli oyunculara sahip olduklarını ve hızlı futbol oynamaya çalıştıklarını belirten Bakkal, “Ligi tanımamız, oyuncuları bilmemiz avantaj kazandırdı. Zaten kaliteli futbolculara sahiptik. Rakipleri de iyi analiz edince. Çıkışa geçmek çok da zor olmadı” ifadesini kullandı.

‘CERNAT YAVAŞ KALDI'

Galatasaray'ın ardından Fenerbahçe'yi de yenmeleriyle ilgili konuşan Mesut Bakkal, “Eğer Türkiye'de teknik direktörsen, bu iki büyük takımı yendiğin zaman işin keyfini alıyorsun. İkinci yarıda çok daha iyi bir ekip olacağız” dedi. Futbolun artık tüm Avrupa'da çok hızlı oynandığını söyleyen Bakkal, “Xavi de koşuyor, İniesta da. Biz de koşacağız. İnanılmaz hızlı futbolculara sahibiz. Hızlı oynarken, Mehmet Yıldız ve Cernat bu tempoya yetişemiyordu. Bu yüzden yollarımızı ayırdık” dedi.

Fenerbahçe ve Galatasaray maçlarında müthiş bir performans ortaya koyan ve Karabük'ü zafere taşıyan LuaLua için de ayrı bir parantez açan başarılı çalıştırıcı, “Sadece saha içinde değil, saha dışında da tam bir yıldız ve profesyonel. F.Bahçe maçından önce ter idmanını kendisi yaptırdı, üstelik Gangnam dansıyla. Afrika Kupası nedeniyle ikinci yarıda bir süre bizi yalnız bırakacak. Bu nedenle alternatif bir 10 numara almayı düşünüyoruz. Savunmaya da takviye yapacağız” açıklaması yaptı.

Son olarak F.Bahçe maçında LuaLua ve Ahmet İlhan'ı erken çıkartmasıyla ilgili yapılan bazı eleştirilere yanıt veren Bakkal, “Normal şartlar altında çıkmamaları gerektiğini ben de biliyorum. Ancak ikisinin de sakatlığı vardı. Devre arasında LuaLua'nın baldırına masaj yapılırken, “1 gol daha at çıkartacağım” dedim. O da golü attıktan sonra, hemen baldırını gösterdi. Aynı şekilde Ahmet İlhan'ın da sakatlığı vardı. Son bölümlerde üzerimize geldiler, ama kazandık” dedi.

Safa Can KONUKSEVER / AMK

Yayınlanma Tarihi:13:37,