SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kadıköy’de 3-1 kaybedilen Karabük maçının ardından istifa eden F.Bahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman kararından bir türlü geri adım atmıyor. Genç teknik adamın yakın çevresine, “Kimseyi suçlamıyorum ama yoruldum, daraldım, paramparça oldum. Tek başına mücadele etmek beni yordu” dediği öğrenildi..

Habertürk’ten Ferudun Niğdelioğlu’nun haberine göre, sert gelgitler yaşayan Kocaman, son olarak ailesinin de büyük baskısıyla istifa kararının arkasında durmaya karar vermişti. Yapılan tüm telkinlere karşın Aykut Kocaman şu an için kesinlikle göreve dönmek istemiyor ve bu konuda da ısrarlı. Bunun ardından genç çalıştırıcı sessizliğe bürünürken Fenerbahçe yönetimi de bu konuyla ilgili olarak şimdilik, “Görevinin başındadır“ açıklaması yapılmayacak. Yöneticiler kararından vazgeçirmek için her şeyi yaptıklarına inandıkları teknik direktör Aykut Kocaman'ın şu an için rahat bırakılması ve bir hafta kadar dinlenmesi konusunda görüş birliğine vardılar. Bu süre içerisinde ise başkan Aziz Yıldırım ve yönetim transferleri belirli bir konuma getirecek. Yapılacak transferlerle Kocaman'ın ikna edilmesine çalışılacak.

TAKIM İSMAİL KARTAL'A EMANET

Aykut Kocaman ise gelişmeleri yakın çevresiyle paylaştı. Buna göre de Kocaman istifa etmesini 3 ana nedenle izah ediyor:

1- Alex, sakatlıklar, Meireles'in cezsası gibi büyük şanssızlıklarla ugraşmak, 2- Hakemlerin ve diğer kararların sürekli olarak Fenerbahçe'nin aleyhinde olması, 3- Çok sevdiği Fenerbahçe camiası ve taraftarından büyük bir mücadele vermesine rağmen tepki alması.

İşte bu 3 ana neden Kocaman'ın Fenerbahçe'den kopmasına neden oldu. Bu sorunlarla ilgili olarak da Aykut Kocaman'ın yakın çevresine, “Kimseyi suçlamak istemiyorum. Yoruldum daraldım, paramparça oldum. Artık hep tek başına mücadele etmek beni yordu” dediği belirtildi. Kocaman'ın ailesiyle büyük bir ihtimalle Paris'e gideceği ve orada dinleneceği öğrenildi. Bu arada yönetim Aykut Kocaman krizi bitene kadar takımın başında antrenör İsmail Kartal'ın olmasına karar verirken teknik kadroda da revizyona gidileceği öğrenildi.

HEYECANLANDIRAN İDDİA / TIKLAYIN

 

Yayınlanma Tarihi:14:57,