SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aykut Kocaman güçlü, süratli ve hırslı bir golcü istedi; yönetim bu tarife uyan Emenike’ye yöneldi. Fenerbahçe, Spartak Moskova ile pazarlığa başladı bile. Ancak arada 5 milyon euro’luk fark var.

Fenerbahçe’de büyük baskılar ve başkan Aziz Yıldırım’ın transfer sözü vermesiyle Aykut Kocaman istifa kararından vazgeçerken, devre arası operasyonu için kollar hemen sıvandı. Günün en önemli haberini Fotomaç Gazetesi ortaya çıkardı. Gazetenin iddiasına göre ; hücum hattına ilk aday ise sürpriz ama tanıdık bir isim oldu: Emenike.

2011-12 sezonu başında Karabük’ten transfer edilen ancak 3 Temmuz sürecinin başlamasıyla Fenerbahçe’ye yar olamadan Spartak Moskova’ya satılan Emenike için Rus kulübüyle temasa geçildi. Rus kulübünün 25 yaşındaki golcüyü satmaya sıcak baktığı ancak kapıyı 15 milyon euro’dan açtığı kaydedildi. Fenerbahçe ise 10 milyon euro’ya sattığı bu oyuncuyu yine aynı rakama almak istiyor.

İki kulüp yetkilileri önümüzdeki günlerde yeniden bir araya gelecek. Nijeryalı futbolcu, Fenerbahçe’ye sıcak bakıyor. Emenike’nin Türk futbolunu yakından tanıması Fenerbahçeli yöneticiler tarafından da önemli bir avantaj olarak görülüyor.

İŞTE EMENIKE’NİN BİRBİRİNDEN GÜZEL GOLLERİ / VİDEO

Yayınlanma Tarihi:10:46,