SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Radyospor’un haberine göre, Fenerbahçe’de başkan Aziz Yıldırım’ın, ara transfer dönemi için Aykut Kocaman’a önerdiği isimlerden bir tanesi olan Porto’nun stoperi Rolando, İstanbul’da futbol oynamaya sıcak bakıyor.

SEZON BAŞINDA DA GÜNDEME GELMİŞTİ

Sarı lacivertli takımın sezon başında da gündemine gelen Portekizli milli takımı oyuncu için, futbolcunun kulübü Porto, 10 milyon euro bonservis ücreti talep etmişti. Portekizlilerin indirim yapmaması nedeniyle bu transfer gerçekleşmedi.

Geçen yaz döneminde Aykut Kocaman’ın ısrarla istediği başarılı savunma oyuncusu için, yeniden girişimlerin başlayacağı öğrenilirken, futbolcunun Türkiye temsil haklarını elinde bulunduran FIFA Menajeri Marco Kırdemir, konuyla ilgili son derece önemli bir açıklama yaptı.

MEIRELES’İN BÜYÜK BİR ETKİSİ VAR

FIFA Menajeri Marco Kırdemir, “Fenerbahçe’den şu ana kadar bize ulaşan bir bilgi yok. Ama sezon başında bizim dışımızda bazı temaslar olmuştu. Farklı bir menajer aracılığıyla oyuncumuza ulaşılmaya çalışıldı. Biz de haklı olarak buna tepki göstermiştik. Fakat bu, bugün olabilecek bir görüşmeye engel değil. Eğer Fenerbahçe bizimle temasa geçerse elbette ki görüşeceğiz. Rolanda, Fenerbahçe’yi ve İstanbul’u çok iyi biliyor. Türkiye, oyuncum için öncelikli bir tercih. Meireles’le Portekiz Milli Takımı’ndan arkadaşlar. Meireles’in Fenerbahçe’yle ilgili çok önemli bir referansı var. Şu anda Spartak Moskova, genel menajer Valery Karpin aracılığıyla Porto ve bizimle temasa geçti. Rolanda’yu çok istiyorlar; ama oyuncu Moskova’da oynamaya sıcak bakmıyor. İstanbul birinci tercihi” dedi.

Porto’da mutlu günler geçirmeyen başarılı oyuncu, için Spartak Moskova, Porto’ya 9 milyon euro önerdi.

FENER’E ROLANDO MÜJDESİ / VİDEO 

FENER’İN ‘DERDİYOK’!

TARAFTARDAN AZİZ YILDIRIM’A İSYAN

HEYECANLANDIRAN İDDİA

İŞTE YILDIRIM’IN LİSTESİ

‘HOCAMIZI BIRAKMAYACAĞIZ’

Yayınlanma Tarihi:14:36,