SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Maça, Ecem, Ada, Yağmur, Mislina, Su, Defne, Naz ve liberoda Bihter’den oluşan ilk altı ile servis karşılama pozisyonunda başladı. İyi bir başlangıç yapan sarı-kırmızılılar, ilk setin ilk bölümünde 3 sayılık bir seri yakaladı (6 – 3). Ecem’in smaç sayısı ile Galatasaray ilk teknik molaya 8 – 4 önde girdi. Teknik mola sonrası savunma hattını kuramayan Fenerbahçe setin ilk mola hakkını kullandı (9 – 4). Aradaki farkı koruyan Galatasaray ikinci teknik molaya da Ecem’den gelen smaç sayısı ile üstünlükle girdi (16 – 11). Setin üçüncü bölümünde Fenerbahçe temposunu artırmaya çalıştıysa da (14 – 11), Galatasaray bu baskıya yenilmeden farkı tekrar açtı (19 – 14). Su’dan gelen üst üste iki ace sayısı ile farkı yedi sayıya çıkaran (22 – 15) Galatasaray, ilk seti 25 – 18 kazandı.

Sarı-kırmızılılar ikinci setin ilk bölümünde blokta sıkıntı yaşasa da, geriye düşmeden ilk teknik molaya 8 – 7 önde girdi.

Teknik mola sonrası Defne’nin etkili servislerinin de desteğiyle Galatasaray farkı açmaya başladı rakibine mola aldırdı (10 – 6). Fenerbahçe’nin 3 sayılık bir seri yakalamasıyla (10 – 9) Galatasaray antrenörü Ferhat Köseoğlu mola aldı. Bu hamle sonrasında yine farkı açmaya başlayan Galatasaray karşısında oyuncu değişikliğine gitse de, Fenerbahçe sarı-kırmızılıları durduramadı.Galatasaray ikinci teknik molayı Defne’nin blok sayısı ile 16 – 11 önde başladı. F.bahçe’nin arayı kapatmaya başlamasıyla sarı-kırmızılılar mola kullandı (17 – 15). Başa baş mücadeleye dönüşen sette skorlar eşitlense de (17 – 17; 19 – 19) Galatasaray tekrar üstünlük kurarak, seti Ecem’in aldığı ace sayısı ile 25 – 22 aldı.

Galatasaray Genç Bayan Voleybol Takımı, üçüncü sete yüksek bir tempo ile başladı. İlk teknik molaya beş sayı farkla giren Galatasaray (8 – 3), Fenerbahçe temposunu yükseltse de oyununu koruyarak ikinci teknik molaya 16 – 14 önde girdi. Setin son bölümünde kıyasıya bir mücadele izledik. Galatasaray aradaki farkı en az iki sayıda tuttu. Fenerbahçe son mola hakkını setin son sayılarına doğru kullandı (21 – 18). Galatasaray üçüncü seti de 25 – 18 alarak, sahadan 3 – 0 galip ayrıldı.

 

Yayınlanma Tarihi:22:27,