SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Kulübü İcra Kurulu Başkanı ve CEO’su Lutfi Arıboğan, Beyaz TV’de yayınlanan ‘derin Futbol’ adlı programa verdiği röportajda, Fenerbahçe Kulübü Aziz Yıldırım’ın sözlerini yanıtladı.

ÜSTÜNLÜK BİZDE

Aziz Yıldırım’ın “G.Saray bizi 6-0 yenmeden psikolojik üstünlük sona ermez” sözlerien cevap veren Arıboğan, “Ben G.Saray’da psikolojik bir problem olduğunu düşünmüyorum. Geçmişte de, şimdi de. G.Saray’da asla psikolojik bir problem olmaz. Genel olarak da baktığınız zaman F.Bahçe’ye karşı her konuda psikolojik üstünlüğün biz de olduğunu düşünüyorum. Kulüp olarak, mali tablomuz olarak, yönetim olarak, F.Bahçe’ye karşı hiçbir psikolojik problemin olmadığını, bilakis ciddi bir psikolojik üstünlüğün olduğunu gözlediğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

BURAK’A YAPILANLAR TASVİP EDİLEMEZ

Burak Yılmaz’a Trabzon’da yapılan davranışları tasvip etmek mümkün değil. Hem Burak Yılmaz hem de diğer transferlerle ilgili bir yanlışın yapıldığını da düşünmüyorum. Bunu aşırı duygusallıkla yorumlamak da Türk sporuna fayda getirmez.

SCHALKE İLE ALMANYA’DA OYNAMAK AVANTAJ

Şampiyonlar ligi’ndeki rakibimiz Schalke, İngiliz devi Arsenal’i geçerek Devler Ligi’nde grubunu birinci bitirmiş bir ekip. Bu kurada bir tek şu düşünülebilir. Schalke, bir Alman takımı ve o ülkede çok sayıda Türk taraftar var. Bu yüzden Schalke ile Almanya’da oynanacak maçın deplasman havasında geçmeyecek olması bizim için gerçekten avantaj.

BEŞİKTAŞ’IN BAŞARISI SÜRPRİZ DEĞİL

Biz ilk devreyi makul bir puan farkı ile lider bitirdik. İkinci devrede de şampiyon olmak için G.Saray gerekeni yapacaktır. Antalyaspor bu sezon çok takdire şayan bir performans gösteriyor. Onlarda istikrarlı yönetim ve teknik ekibinin meyvelerini almaya başladılar. Beşiktaş’ın başarısı da benim için sürpriz değil. Özellikle futbolda bu tarz kadrolar, mücadele eden, belli bir bütçe ile hedefe odaklanan takımlar başarılı oluyorlar.

Sene başında Beşiktaş’ın başarısız olacağına dair fikirler vardı, ancak benim asla böyle bir düşüncem olmadı. Bu tarz kurulan takımlar Türkiye’de başarılı olurlar. Ancak ben en başarılı takımın G.Saray olduğunu düşünüyorum. Aynı performansı sürdürüp G.Saray’ın şampiyon olacağını düşünüyorum.

HASAN YENER’İN DİLİ SÜRÇMÜŞ

Hasan Bey yıllardır spor ve kulüp yöneticiliği yapan bir insan. Büyük de bir kulübün yöneticiliğini yapıyor. “Komşunun kümesinden tavuk çalınmaz” derken bence bir parça dili sürçmüş. Güzel bir örnek ve metafor kullanmamış. Bu da başlangıç olsun. Eminim o da, bu konuda aşırı duygusallığının farkındadır. Tasvip etmiyorum ve hiç de güzel bir benzetme olmamış. Bunları düzeltmekle başlayarak Türk sporunda fair play ve sportmenlik yönünde birçok yol alabiliriz.

G.Saray'ın ilacı Beşiktaş'ta / Tıklayın

 Ya Barça ya M.United / Tıklayın

Umut Bulut AMK’ya konuştu / Tıklayın

‘Yeni sistem kafamı karıştırdı' / Tıklayın

Sergen Rusça öğreniyor! / Tıklayın

Afrika Kupası tehlikesi / Tıklayın

Yayınlanma Tarihi:12:16,