SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Real Madrid Teknik Direktörü Jose Mourinho’nun, kulübün sembol isimlerinden kaleci Casillas’ı yedek bırakmasının ardından yapılan ankette, taraftarın yüzde 82’si Mourinho’nun kovulması yönünde oy kullandı.

La Liga takımlarından Real Madrid’in Portekizli Teknik Direktörü Jose Mourinho’nun, Cumartesi günü oynanan ve 3-2 kaybedilen Malaga maçında, takımın emektar kalecisi Iker Casillas’ı yedek bırakması birçok tartışmaya davetiye çıkardı.

İspanya’daki Marca Gazetesi’nin, internet üzerinden yaptığı ankete katılan 100 bine yakın taraftarın yüzde 82’si ”Real Madrid, Mourinho’yu kovmalı mı -” sorusuna, ”Evet” yanıtını verdi. Daha önce yapılan bir anket de, Real Madrid taraftarının yüzde 87’lik çoğunluğunun, ”Mourinho’nun Casillas’ı cezalandırmak için kenarda oturttuğu” fikrinde olduğunu ortaya koymuştu.

CASILLAS KONUŞTU

İspanya La Liga ekiplerinden Real Madrid’de oynanan son lig maçında yedek kalan kaleci Iker Casillas açıklamalarda bulundu.

Malaga ile oynanan ve 3-2’lik yenilgi ile ayrıldıkları maçta yedek kalan Casillas, bunun teknik direktörün kararını olduğunu vurgularken, “Adan ile sıkı bir rekabet içerisindeyiz. Önemli olan Malaga karşısında takımın puan kazanmasıydı.” sözlerini kullandı.

Başarılı file bekçisi, “Mourinho bana bir şey söylemedi. Ama eğer oynarken açıklama beklemiyorsanız oynamadığınız zaman da beklemeyeceksiniz. Aramızdaki ilişki normal ve herkese iyi Noeller diliyorum.” diyerek Jose’nin tercihine saygı duyduğunu dile getirirken yeniden formayı kapmak için mücadele edeceğini de vurguladı.

Real Madrid kaptanı, “Ben kendimi iyi hissediyorum ancak bu koç kararıdır ve ona uymak zorundayız” diyerek sözlerini noktaladı.