SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kardemir Karabükspor Basın Sözcüsü Alak, ”Mütevazi bir Anadolu kulübü olarak hedeflerimiz doğrultusunda adım adım ilerliyoruz” dedi.

Alak, yaptığı açıklamada, kötü başladıkları ligin ilk yarısını iyi bitirdiklerini ve iyi bir kamp dönemi sonunda ligin ikinci yarısına da iyi başlamak istediklerini söyledi.02-12 Ocak tarihleri arasında Antalya’da yapacakları kampta önemli hazırlık maçları da yapacaklarını vurgulayan Alak, şöyle devam etti:

”Ligin ilk yarısında özellikle 10. haftadan sonra takımımız çok iyi bir performans gösterdi. Futbolcularımız, taraftar kulüp üzerine düşen görevi yaptı. Ligin ilk yarısını istediğimiz bir yerde tamamladık. Mütevazi bir Anadolu kulübü olarak hedeflerimiz doğrultusunda adım adım ilerliyoruz. Ligin zirvesinde olan iki takımı yenmemiz ise ilimizin tanıtımı açısından bize artı oldu.”Lualua ve Mbiala AFRİKA KUPASI’NA GİDİYOR Takımın önemli oyuncularından Lualua ve Mabıala’nın milli takımlarının maçları nedeniyle ülkelerine gideceğini belirten Alak, ”Bu iki futbolcumuz Afrika’da yapılacak kupa maçları için ülkelerine gidecekler. Bu iki futbolcumuz milli takımlarının da önemli oyuncuları. Bu bize sıkıntı yaratacak gibi. Çünkü 4 ya da 5 hafta orada kalacaklar. Hocamız Bakkal, buna bir çare bulacaktır. Çünkü kadromuzdaki futbolcularımızın hepsi önemli” diye konuştu.

-Devre arası transferi- Transfer konusunda teknik direktör Mesut Bakkal’ın raporuna göre hareket edeceklerini ifade eden Alak, şunları kaydetti:

”Biliyorsunuz 5 futbolcumuza takım bulmaları konusunda izin verdik. Bakkal’ın raporu doğrultusunda transfer çalışmalarına başlayacağız. Önceden belirlediğimiz ve Bakkal’ın istediği futbolcuları transfer etmek için 5 Ocak’tan sonra harekete geçilecek.”

Yayınlanma Tarihi:19:35,