SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hücum omurgası bu kadar zayıf bir takımın ilk yarı gol atamaması normal. G.Saray'ı dörde iki başka ne zaman yakalarlar bilinmez. 2 H (Henrique ve Halil) bu omurganın zayıf halkaları. İyi niyet yetmiyor maalesef. Adrian kendi bölgesinden Galatasaray yarı alanına iyi toplar taşıdı. O topları araya iyi koşular yapan oyuncuya atacaksın.

Henrique tam da böyle biri. Ama kendini gösteremeden çekilip gidecek bu diyardan. İlk yarıda Galatasaray organize ve set hücumlarını denedi. Kanat organizasyonlarında başarılıydı. Çünkü iyi kanat adamları var. Daha çok ağır roman havasında geçen ilk yarıda Trabzonspor bir dış şut dışında net bir an oluşturamadı. Aynı şekilde Galatasaray baskılı görünmesi dışında pozisyon üretkenliği sağlayamadı.

Devreden sonra Şenol Hoca sahadaki ilk fazla Henrique'yi yanına aldı. En azından o da aktif dinlenmeyi yedek kulübesinde de yapabilir. Orta alandaki Selçuk egemenliğine Aykut kelepçesini düşündü muhtemelen. Sapara, Adrian klas oyuncular ama birilerinin de rakibi karşılaması gerek. Bu görev çoğu kere Zokora'ya, oyuna girdikten sonra Aykut'a düştü. 60'dan sonra girenler ve çıkanlarla oyun satranca döndü. İki takım için kazanmaktan çok kaybetmemeye odaklandı. Son yarım saatte ya diri olan ya da şanslı olan kazanacaktı. Üçüncü ihtimal, ev sahibinin kazanmasıdır ki bu sadece golle olabilirdi. Güneş, bunun için Alanzinho'yu sürdü Galatasaray'ın üzerine. Olur mu olur diye düşündü Güneş. Düşündüklerinin yarısı olmuyordu, belki bu hamlesi akla gelen bütün kötüleri değiştirirdi. Bu oyunu izlemek zorunda kalmayanlar, kendilerini akşamın en şanslı kişileri olarak görebilirler. Maçın en net anı 81.dakikada Adrian'ın kaçırdığı. Aslında ne olduysa 21 Aralık'tan önce oldu. Şirince'de kıyameti koparamayanlar, Trabzon'da kötü futbolun haberini verdi. Klasik tabirle, son dönemlerin en temposuz, yavan, kuru oyunu. Bir güzel hareket olmaz mı , bir ters çalım atılmaz mı?

Demek ki neymiş, sorun 21 Aralık ve Mayalarda değilmiş. Golü golcüler atıyor, iyi oyunu iyi oyuncular oynuyor. Galatasaray iyi oyuncularla kötü oyunu becerdi. Onlar adına akılda kalan bu. Trabzonspor ise ilk yarının sonunda onbirini ezberletemedi. İlk kez bir Trabzonspor- Galatasaray maçı futboldan uzak, sanat müziği havasında oynandı. Celustka maç eksiğine rağmen zorlanmadı. İki takım kaybetmeme adına yaptığı her şey doğruydu ama olan futbolun güzelliğine oldu. Artık bu ligi Maya'lar bile kurtaramaz!