SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Anadolu Efes antrenörü Oktay Mahmuti, camia olarak ivme kazanan bir rakibe karşı önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Mahmuti, maç sonrası düzenlenen basın toplantısında iki takımın da güzel bir mücadele ortaya koyduğunu belirterek, ”İki takımı tebrik etmek istiyorum. Güzel bir maç oldu. Yüzdeler çok iyi değildi ama çekişmeli maç oynandı” dedi.

İlk yarıda rakibin hücum ribaundlarda sıkıntı yaşadıklarına dikkati çeken tecrübeli çalıştırıcı, ”Onlara ikinci atış şansı doğdu. Üçüncü çeyreğin başında, bir, iki tane daha böyle hücum yaptılar. Daha sonra hızlı hücumlarla farkı 9 sayıya çıkardık. Tekrar üçlüklerle rakip, oyunda dengeyi kurdu. Zor da olsa camia olarak ivme kazanan bir rakibe karşı önemli bir galibiyet aldık” diye konuştu.

‘FARMAR HASTAYDI’

Anadolu Efes’te hasta olan Jordan Farmar, Pınar Karşıyaka karşısında forma giymedi.

Farmar’ın durumuyla ilgili bilgi veren Oktay Mahmuti, ”Farmar’ın Beşiktaş maçında sakatlığı vardı. Bu maçtan sonra hastalandı, ateşi çıktı. Son anda kadroda olmadı. Sakatlığı devam ediyor. Umarım oynayacak seviyeye gelir” ifadelerini kullandı.

‘ÖNDE OLDUĞUMUZ MAÇI KAYBETTİK’

Pınar Karşıyaka Başantrenörü Ufuk Sarıca ise büyük bölümünü önde götürdükleri maçtan mağlup ayrıldıklarını dile getirdi.

”Üçte ikisini önde götürdüğümüz maçı kaybettik” diyen Sarıca, şunları söyledi:

”Rakip önemli bir galibiyet aldı. Çok formdayız ve kazanmak için gelmiştik. Oyunun büyük bölümünde isteklerimizi sahaya yansıttık. Ancak özellikle üçüncü çeyreğin sonunda yaptığımız ufak tefek hatalar vardı. Dördüncü çeyrekte de baskıyı hissettik. Vujacic de inanılmaz sayılar buldu. Kazanacak noktaya getirdik, ama baskı yedik.”

Yayınlanma Tarihi:19:39,