SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek, ”Ortaya koyduğu performansla bulunduğu yeri hak eden bir takımız” dedi. Özdilek, Eskişehirspor’u 2-1 yendikleri maçın ardından yaptığı açıklamada, 16 haftalık süreçte oyuncularının kupada ve ligde ortaya koyduğu performanstan memnun olduğunu belirtti.

Oyuncularının övgüyü hak ettiğini ifade eden Özdilek, şöyle konuştu: ”Eskişehirspor’un defansın arkasına atılan toplarda zaafı olduğunu biliyorduk. Sabırlı oynadık. İlk golü de defansın arkasına Diarra’nın müthiş koşusu ile bulduk. Golden sonra dengeler bizim lehimize döndü. İkinci yarı Eskişehirspor’un daha öne çıkacağını ve bize boşluklar bırakacağını tahmin ediyorduk, öyle de oldu. Maç 2-1 bitti, ancak final paslarını doğru yapabilseydik çok daha farklı olurdu. Bu galibiyet bizi üst sıralarda tutma adına çok önemliydi.” Ligin ikinci yarısının bütün takımlar için zor olacağını dile getiren Özdilek, ”Bizim için daha da zor olacak. Üst sıralarda kalmanın bir bedeli var. Biz de bu bedele hazırlıklıyız. Ligde ve kupada gidebildiğimiz noktaya kadar gitmek istiyoruz. Ortaya koyduğu performansla bulunduğu yeri hak eden bir takımız” dedi.

‘AYKUT KOCAMAN TÜRK FUTBOLU İÇİN ÖNEMLİ BİR DEĞER’

Bir gazetecinin, ”Aykut Kocaman’ın istifa kararıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?” sorusu üzerine Özdilek, ”Aykut hoca benim çok sevdiğim bir arkadaşım. Ümit ederim ki geri dönüşü olur. Türk futbolu için önemli bir değer” cevabını verdi. Kırmızı beyazlı oyuncu Koray ise iki takımın da yorgun olmasına rağmen izleyenler açısından zevkli bir karşılaşma olduğunu kaydetti. Koray, başarılarındaki sırrın, her maça farklı motivasyonla çıkmak olduğunu belirtti.

 

 

Yayınlanma Tarihi:23:30,