SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manchester United Teknik Direktörü Sir Alex Ferguson, Swansea forması giyen Ashley Williams’ın Robin van Persie’ye attığı top için eleştirdi ve Hollandalı oyuncunun o müdahale sonucunda ölmediği için şanslı olduğunu açıkladı.

Ferguson maçın ardından Sky Sports’a konuştu ve hakemi Michael Oliver’i çok sert bir dille eleştirdi. Ferguson, “Evet, o pozisyonda Van Persie’ye yapılan bir faul var. Hem de çok açık bir faul. Fakat hakem ne yaptı? Hiçbir şey çalmadı. Çok kötü bir performans sundu.” diyerek hakemin rezil bir performans sunduğunu açıkladı.

İskoç teknik adam, Van Persie’nin pozisyonu ile ilgili ise “Hakemin genç bir isim olduğunu biliyorum ama hayal kırıklığına uğradım. Hele ki Van Persie olayında. Pozisyonu gördü ama Williams’ı nasıl atmadı anlayamadım. Düdüğü çaldı, oyun durdu ve herşey önünde gerçekleşti. Van Persie o sarsıntıyla ölebilirdi. Sanırım FA görüntüleri izletikten sonra Williams’ı uzun bir süre cezalandıracaktır. Uzun süredir futbol sahalarında gördüğüm en tehlikeli olaylardan biriydi.” sözleriyle Van Persie’nin başına birşey gelmediği için şanslı olduğunu belirtti.

Manchester United, Swansea karşısında aldığı beraberlikle 43 puana ulaştı ve liderliğini korudu.