SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, genç oyuncunun Göztepe Medical Park Hastanesi’nde başarılı bir cerrahi operasyon geçirdiği ifade edildi.

Göksenin Köksal’ın geçirdiği operasyon hakkında açıklamalarda bulunan Galatasaray Kulübü Basketbol Şube Koordinatörü Murat Özyer, genç oyuncunun akşam yapılacak kontrollerinin ardından yarın taburcu edileceğini belirterek, ”Şimdiye kadar yapılan kontrollerde her şey olumluydu. İyi bir ameliyat geçmiş. Bugün bir enfeksiyon kontrolü yapılacak. Yarın hastaneden taburcu olacak ve terapiye başlanacak. Detayları akşam üstü öğreneceğiz” diye konuştu.

Özyer, Göksenin Köksal’ın geçirdiği sakatlığın kendilerini çok üzdüğünü dile getirerek, oyuncunun sahalara dönüşünün 4-6 ayı bulacağını kaydetti.

TRANSFER ÇALIŞMALARI

Sarı-kırmızılı takımda Domercant’ın ardından Göksenin Köksal’ın da ciddi biçimde sakatlandığını hatırlatan Özyer, bu gelişmelerin ardından transfer yapmak istediklerini söyledi.

Murat Özyer, ULEB Avrupa Kupası’nın transfer döneminin bitmesinden önce takıma takviye yapacaklarını bildirerek, ”Transferle alakalı çalışmanın bir teknik bölümü bir de yönetimsel bölümü var. Transferi 7 Ocak Pazartesi gününden önce bitirmeye çalışacağız. Çünkü Ocak ayının 3. haftasında ULEB Avrupa Kupası’nın transfer dönemi bitiyor. Onun için biz de Ocak’ın ilk haftasına kadar transfer stratejimizi belirlemek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Transfer edilecek isimler arasında şu anda öne çıkan bir isim olmadığını kaydeden Özyer, ”Ön plana çıkan bir isim olması için hem yönetim, hem de teknik açıdan bir strateji belirlememiz gerekiyor. Yönetimimizden bu konuda olumlu mesajı aldıktan sonra transfer edeceğimiz isim üzerine yoğunlaşacağız. Önümüzü görmemiz açısından bütçemizin belirlenmesi gerek. Bu olduktan sonra isimler üzerinde yoğunlaşacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Yayınlanma Tarihi:17:32,