SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiliz basını Milan’ın Manchester City forması giyen İtalyan yıldız Mario Balotelli için 20 milyon poundluk bir teklif yapmaya hazırlandığını iddia etti.

İngiliz gazetelerinde yer alan habere göre; Büyük bir Balotelli hayranı olan Milan Başkanı Adriano Galliani ile kulübün sahibi Silvio Berlusconi, Manchester City’nin sahipleriyle bir araya gelerek İtalyan golcüyü San Siro’ya döndürmek için pazarlık yapacak.

Manchester City menajeri Roberto Mancini bu duruma pek transfer pek sıcak bakmasa da, İtalyan menajer ve Balotelli’nin arasının çok da iyi olmadığı herkesçe biliniyor. Zaten İngiliz gazeteleri de Mancini’nin bu konuda fazla söz hakkı olmadığını ve Galliani ile Manchester City arasındaki pazarlıkların İtalyan menajerin dışında geliştiğini iddia ediyor.

Milan cephesi ise Balotelli takıma kazandırmak uğruna iki Brezilyalı yıldızını gözden çıkarmış durumda. Ocak ayında nakit 20 milyon poundu Manchester City’nin önüne koyup bu işi bitirmeye kararlı Milan yönetimi, Robinho veya Pato’nun satışından gelecek parayla transferi finanse etmek istiyor.

Her iki Brezilyalı yıldızın ise talipleri kendi ülkelerinden, robinho’yu eski takımı Santos isterken, Pato da son Kulüpler Dünya Şampiyonası şampiyonu Corinthians’ın radarında.

İngiliz gazeteleri ise İnter forması giyerken, ezeli rakipleri Milan taraftarı olduğunu açıklayan Balotelli’nin İtalyan ekibine yakın olduğunu iddia ediyor.