SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Habere göre F.Bahçe ilk teklifini 19 Aralık'ta idari menajer Hasan Çetinkaya aracılığıyla Marsilya'ya iletti. Fransızlar transferin ocak ayında gerçekleşmesine sıcak bakıyor…

Fenerbahçe’nin transfer gündemindeki bir numaralı isim haline gelen Mathieu Valbuena için Marsilya kulübü yeşil ışık yaktı. La Provence Gazetesi'nde çıkan haberde; “Fenerbahçe ilk resmi transfer talebini 19 Aralık Çarşamba günü iletti. Fenerbahçe Spor Kulübü adına Hasan Çetinkaya, Olimpik Marsilya kulübüyle temasa geçti ve Valbuena'yı ocak döneminde transfer etme taleplerini bildirdi” ifadeleri kullanıldı.

YAKLAŞIK 10 MİLYON EURO

Marsilya'da 7 sezondur top koşturan ve taraftarların favori oyuncusu olarak bilinen Valbuena'ya sezon başında L.Moskova talip olmuş ancak kulübü transferine izin vermemişti. Ekonomik krizden etkilenen Marsilya yönetiminin gelen cazip teklifleri değerlendirmeye aldığı ve 28 yaşındaki futbolcunun transferine olumlu yaklaştığı bildirildi. Avrupa Ligi'nden Marsilya'nın Valbuena için 10 milyon euro bonservis bedeli belirlediği ileri sürüldü. Bakalım bu transferde mutlu son olacak mı?