SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe'de şans bulamayan yıldız golcüyü teknik direktör Ertuğrul Sağlam çok istiyor. Bu transferde Tuncay Şanlı da devrede. Semih, Kadıköy'den koparsa Bursa'nın yolunu tutacak

Devre arası transferinin başlamasına sayılı günler kala, Bursaspor'da hareketli saatler yaşanıyor. 1461 Trabzon'un genç kanat oyuncusu Yusuf Erdoğan için resmi teklifini yapan Timsah'ın gerçek bombasını AMK açıklıyor: Semih Şentürk. 2001'den proseyonel olarak Fenerbahçe forması giymeye başlayan 29 yaşındaki golcü futbolcu, son dönemlerde sarı-lacivertli takımda şans bulamıyor. Yedek olarak bile sonradan oyuna giremeyen Semih Şentürk'le Bursaspor ilk temasını kurdu. Oyuncuyla görüşen yeşil-beyazlıların, olumlu yanıt aldığı öğrenildi. Kesinlikle hiçbir kulübe takas yoluyla gitmek istemeyen Semih'in Bursaspor'a, “Fenerbahçe'den ayrılırsam, ilk durağım Bursaspor olur. Kesinlikle herhangi bir kulübe kiralık veya takas yoluyla gitmeyi düşünmüyorum” dediği öğrenildi.

PİNTO’NUN PERFORMANSI DÜŞÜŞE GEÇİNCE

Pinto'nun performansından memnun olmayan Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'ın Semih'i takımda görmeyi çok istediği ifade edilirken, eski Fenerbahçeli Tuncay Şanlı'nın da bu transferde büyük rol oynadığı ifade edildi. Tuncay'ın Semih'e Bursa'yı anlattığı ifade edilirken, milli golcünün yakın çevresine, “Büyük oranda Bursaspor'la anlaştım” dediği bildirildi.

Safa Can KONUKSEVER / AMK