SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezona ‘feda' ile başlayan Beşiktaş, takımın başına camiayı ve ülkeyi iyi bilen Samet Aybaba'yı getirdi ve bu doğrultuda takviyeler yaptı. Bana göre burada yönetimi ve Aybaba'yı kutlamak lazım. Zor şartlarda taşın altına ellerini soktular. Ligin ilk haftalarında açıkçası kimseyi memnun edememişlerdi oyunları ve aldıkları skorlarla. Ancak ilerleyen haftalarda takım oturdukça seri galibiyetler geldi ve kimsenin beklemediği göze hoş gelen futbol ve toplanan 30 puanla bana göre gayet başarılılardı. Son 2-3 maçtır Fernandes oynamamasına rağmen 2 galibiyet 1 beraberlik aldı siyah-beyazlılar. Tabii maestronun eksikliği hissedildi ama buna rağmen alınan galibiyetler artık bir takım olduklarını gösteriyor.

Kayseri maçına dönecek olursak Beşiktaş'ın maça kötü başladığını söylememiz lazım. İlk yarım saat kalecisi McGregor sayesinde 2-3 farklı geriye düşmekten kurtuldu. Buna rağmen Holosko ile bulduğu golle öne geçti. Daha sonra da Sivok'un golüyle iyice rahatladı. Büyük takımın kötü oynarken de gol bulabilmesine bir örnektir bu.

İkinci yarıda ise daha farklı bir Beşiktaş vardı sahada. Skorun da verdiği avantajla siyah-beyazlılar oyun hakimiyetini elinde tuttu ve bulduğu 3. golle galibiyeti perçinledi. Maçın iyileri arasında McGregor'u, İbrahim Toraman'ı, Sivok'u ve Holosko'yu gösterebiliriz. Özellikle McGregor kırılma anlarında kurtardığı toplarla galibiyetin mimarlarından birisiyidi. Toraman da stopre geçtiği dakikadan sonra çok iyiydi. Holosko da ne kadar faydalı olduğunu bir kez daha gösterdi. Artık takımın vazgeçilmezleri arasına girdi. Necip ve Olcay sahada basmadık yer bırakmadılar. Bunun ödülünü de attığı güzel golle aldı Olcay. Almeida oyundan çıktıktan sonra Kayseri baskı kurdu. Takımın transfere ihtiyacı var. Bu yine kendini belli etti. Yöneticiler de bunun farkında. Takviye yapıp başarıyı getireceklerdir.

Samet Aybaba'yı tebrik etmek lazım. Olası bir mağlubiyeti Ersan-Veli değişikliğiyle önledi. Hatasından çabuk döndüğü ve oyunu iyi okuduğu için onu ve teknik heteti kutluyorum. Birkaç takviyeyle bu takımı daha da güzel günlerinbeklediğini söylemeliyim.