SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş Kulübü’nün bir önceki yönetim kurulunda yer alan ve ikinci başkanlık yapan Metin Keçeli, 8-10 yıllık dönemdeki izlerin silinmesinin hemen olamayacağını söyledi. Ceylan InterContinental Otel’de gerçekleştirilen olağan Divan Kurulu Toplantısı’nda konuşan ve yeni yönetimin başarılı çalışmalar yaptığını ifade eden Keçeli, “Yaklaşık 8-10 aylık bir yönetim var. Gelişleri çok acil oldu. 8-10 senelik izlerin çabucak silinmesini beklemek hayalcilik olur. Bugün öyle güzel şeyler oluyor ki, şaşkınlığımı, içimdeki coşkuyu paylaşmak istedim” dedi.

“VAMPİRDEN KURTULDUK”

Siyah-beyazlı kulübün eski yöneticisi Metin Keçeli, Portekizli futbolcu Ricardo Quaresma ile yollarını ayıran yönetim kurulunun bu kararına destek verdi. Bu yönde aldığı güzel haberle sarsıldığını vurgulayan Keçeli, Portekizli oyuncuyu uğurlamaya giden eski yöneticilerden Serdal Adalı’yı ise eleştirdi. “Bu adam (Quaresma) gitti, kurtulduk” diyen Metin Keçeli, şunları kaydetti: “Bu, Beşiktaş’ta çok önemli bir adımdır. Yönetime aferin. Bu arada, Beşiktaş’ın hiçbir etkinliğine gelmeyen birinin, Quaresma denen Beşiktaş’ın vampirini uğurlamak için havaalanına gitmesini de kınadım. Kabul edilecek şekilde görmüyorum. Kalk gel Beşiktaş’a. Kendisini görsem neler söyleyeceğim.”

Sezon başında, mevcut kadroya göre futbol takımının 6’ncı veya 7’nci olmasının çok fazla fark yaratmayacağı düşüncesinde olduğunu anlatan Keçeli, şöyle konuştu: “Bundan önceki 8 yıl boyunca bir kere Sivasspor’un üstüne çıkarak şampiyon olduk. Bu sezon transfer yapmayarak, bazı kişilerden kurtulma yoluyla ‘6’ncı veya 7’nci olsak ne olur’ düşünceme hep olumlu yanıt alıyordum. Futbol takımının kadrosunda genç oyuncular var. Sekiz sene boyunca kulüp, kadroya bakmadan, doğrudan doğruya Avrupalı menajerlerle çok içli dışlı oldu. Bu sayede borç arttı. Kulübün düzlüğe çıkması için altyapısına sahip çıkması gerekiyor. Bugünkü yönetim, kendilerinden beklemediğim kadar büyük işler başardı. Samet Aybaba’yı getirmekle, bu kadroya sahaya sürmekle büyük işler yaptı.”

Kulüp yönetiminin geleceğe dair yaptıklarıyla kendisine ümit verdiğini kaydeden Keçeli, “Doğru yoldasınız ve doğru işler yapıyorsunuz. Ben 8 yıllık dönemin 2 yılından, ikinci adam olarak sorumluyum. PAF takımına Portekizli oyuncu getirmenin, Portekiz’in 2. veya 3. liginde çalışacak antrenörü takımın başına koymanın hiçbir mantıklı açıklaması yok” ifadesini kullandı.

KARADENİZ İLE KEÇELİ ARASINDA SERT TARTIŞMA

Eski yönetici Metin Keçeli ile kendisini eleştiren Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz arasında sert tartışmalar yaşandı. Keçeli’nin konuşmasının ardından söz alan Karadeniz, eski yöneticiye sert uyarılarda bulundu. Metin Keçeli’nin günah çıkardığını iddia eden Yalçın Karadeniz, yerinden kalkıp kürsüye yönelen Keçeli’ye yönelik, “Eski dostum Keçeli her konuyu yanlış anlar. Masaya getirir. Bir yönetimde bulunmuş, ikinci başkan görevine oturmuş, boğaz manzaralı güzel odasında ayaklarını uzatmış, günah çıkarıyor. Sen istifa etmesini bilemedin mi- Yerinden kalkma. Ben de kalkarsam farklı bir durum olur. Otur yerine, yerine geç. Senin devrin bitti. Eski arkadaşlarını yerin dibine batırıyorsun. Sana kimse inanmaz. Haydi defol, saygısız” ifadelerini kullandı. Keçeli, bu sırada Karadeniz’in bulunduğu bölüme doğru yöneldi. Araya girenler Keçeli’yi yatıştırarak, yerine oturmasını sağladı.

BATUHAN KARADENİZ ELEŞTİRİSİ

Divan kurulu üyelerinden Atıf Keçeci ise futbolcu Batuhan Karadeniz’i eleştirdi. Batuhan’ın yıllık 900 bin lira garanti para aldığını ve maç başına 25 bin lira kazandığını belirten Keçeci, “Batuhan, Gaziantepspor, Kasımpaşa, Eskişehirspor, Gençlerbirliği ve Medical Park Antalyaspor maçlarında olmak üzere toplam 22 dakika sahada kalmış. Bu maçların toplamında 75 bin lira almış” diye konuştu. Bu arada, Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, yönetim kurulunun 3 aylık faaliyet raporunu okudu.

DİVAN KURULUNDAN KARELER İÇİN TIKLAYIN

Yayınlanma Tarihi:15:52,