SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beko Basketbol Ligi'nin on ikinci haftasında Antalya'da oynanan maçta Fenerbahçe Ülker, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni 83-86 mağlup etti.

Ligin on ikinci haftasında üst sıralarda yer alan Fenerbahçe Ülker deplasmanda Antalya Büyükşehir Belediyesi ile karşılaştı. Maçtan Sarı Lacivertliler, 83-86 galip ayrıldı. Bojan Bogdanovic 23 sayı ile Fenerbahçe Ülker'in en etkili ismi olurken, konuk takım da süre alan tüm oyuncular skora katkı verdi. Antalya temsilcisinde ise 22 sayı üreten Jemareo Dorsey Davidson'ın çabaları galibiyet için yeterli olamadı.

Mücadeleye iki takım da dengeli başlarken ilk periyodu Fenerbahçe Ülker, 18-21 üstün tamamladı. İkinci periyotta Jemareo Dorsey Davidson'un sayılarına Bojan Bogdanovic-Lester Mekkaleb ikilisiyle cevap veren Sarı Lacivertliler, soyunma odasına 40-43 önde gitti. Üçüncü periyoda etkili başlayan ve Jemareo Dorsey Davidson'ın basketi ile 50-48 öne geçen Antalya temsilcisi, Bojan Bogdanovic'i durduramayınca son periyoda konuk takım 63-64 önde girdi. Final periyodu büyük çekişmeye sahne olan maçı F.Bahçe Ülker Barış Ermiş’in son saniyede attığı üçlükle mağlup ederek salondan 83-86 galip ayrıldı.

 

 

Yayınlanma Tarihi:16:15,