SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ünal, yaptığı yazılı açıklamada, toplantıda Galatasaray ve Fenerbahçe’nin taslak ile ilgili farklı görüşler belirttiğine yönelik haberin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Ünal, 19 Aralık’ta yaptıkları toplantıya çok sayıda kulüp başkanı ve mensubunun katılım gösterdiğini belirterek, ”Bu toplantıda Sayın Spor Bakanımız veya Sayın Spor Genel Müdürümüz tarafından tarafımıza ulaştırılmış bir mevcut taslağın değerlendirilmesi değil, Sayın Bakanımızın kamuoyu önünde de belirttikleri üzere, bizlerden bekledikleri tasarı taslağı önerileri için hazırlık çalışması yapılmıştır” ifadelerini kullandı.

Toplantıda hiçbir katılımcının bir diğeri ile karşılıklı tartışmasının, belli bir konuda karşıt görüşler ileri sürmesinin söz konusu olmadığını vurgulayan Halil Ünal, şunları kaydetti: ”Katılımcıların yasal düzenleme gerektirdiğini düşündükleri hususları dile getirdikleri ve oy birliği ile belirledikleri başlıklar üzerinde detay çalışmaların yapılması için bir komisyon oluşturulması kararı aldıkları bir toplantıda, iddia edilen türde bir anlaşmazlığın söz konusu olması mümkün de değildir.

Toplantı sonrası yapılan açıklamada da belirtildiği üzere müştereken belirlenen konu başlıklarının detaylı çalışılması için oluşturulan komisyonda başta anlaşmazlık yaşadıkları iddia edilen kulüplerimizin temsilcileri olmak üzere çok sayıda üye yer almaktadır. Son derece dostane bir havada gerçekleşen bu verimli toplantının içeriği hakkında kamuoyunun doğru bilgilenmesi amacı ile kamuoyunun bilgisine arz olunur.”

Yayınlanma Tarihi:19:43,