SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Medical Park Başantrenörü Ergin Ataman, sıkıntılı bir dönemde Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyespor ile karşılaştıklarını ve tüm oyuncularının verdiği katkıyla kazanmayı bildiklerini söyledi.

Sarı-kırmızılı takımın 84-66 galip geldiği maçın ardından açıklamalarda bulunan Ergin Ataman, ligde her maçın önemli olduğuna vurgu yaparak, şunları kaydetti:

”Galip geldiğiniz her maçtan iki puan alıyorsunuz. Genel olarak sıkıntılarımız da olsa bu maça iyi konsantre olduğumuzu düşünüyorum. Her oyuncumuzdan katkı almayı başardık. Gordon’un dirseğinde bir ödem vardı ve oynaması çok zordu. Şut atmadan 11 dakika sahada kaldı. Hawkins’in de aşil tendonunda yüklenmeden dolayı bir ağrı var. Bu oyuncularımızı fazla zorlamadık ama diğer oyuncularımızdan iyi katkı aldık. Sonuçta tehlikeli bir takım olan Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’u net bir skorla yenmeyi başardık. Ligde yolumuza devam ediyoruz.”

Sarı-kırmızılı takımın genç oyuncusu Can Korkmaz da kendileri açısından zor bir dönemde önemli bir galibiyet aldıklarını ifade ederek, ”Önemli iki oyuncumuzun sakatlıklarından sonra Hawkins ve Gordon’un küçük sakatlıkları rotasyonda sıkıntı oluşturdu. Bu durumda bu galibiyeti almak önemliydi. İyi oynadığımızı düşünüyorum” şeklinde konuştu.

KONUK TAKIM CEPHESİ

Royal Halı Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Başantrenörü Cem Akdağ ise ribaundlarda sıkıntı yaşadıklarını belirterek, ”Bu sorun nedeniyle ribaundların yüzde 80’i Galatasaray Medical Park tarafından sayıya çevrildi. Hem ofansif hem de defansif anlamda istediğimiz işleri yapamıyoruz. Galatasaray Medical Park 3 kulvarda da şampiyonluğu hedeflediği için yorum yapmaya bile gerek yok. Biz de artık Antalya Büyükşehir Belediyesi maçına hazırlanacağız” ifadelerini kullandı.

Konuk takım oyuncusu Hakan Demirel ise Galatasaray Medical Park maçının hedef maçlarından olmadığını kaydederek, ”Ama kazansaydık bizim için çok iyi olacaktı. Önümüzde kendi rakiplerimizle olan iki maçımız var. İkisi de çok önemli. Takım olarak biraz daha o maçlara konsantre durumdayız” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:21:34,