SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barcelona’nın 25 yaşındaki yıldız savunma oyuncusu Gerard Pique, Barça sevgisini ve taraftarlığını dedesinden kaptığını söyledi.

Doğum gününden bir gün sonra Barcelona’nın kulüp üyeliğine seçilen Gerard Pique, yaptığı konuşmada kendisini Barcelona taraftarı yaptığı için dedesine teşekkür etti.

Uefa.com‘a konuşan yetenekli stoper, “Bugün çok gururluyum. Doğduğumda haliyle taraftar olmak nedir bilmiyordum. Ama başta dedem, sonrasındaysa ailem bana Barcelona taraftarı olmayı öğrettiler, bu sevgiyi aşıladılar. Bugün bunun ne olduğunu anlayabiliyorsam, bunu onlara borçluyum.” ifadelerini kullandı.

Dedesinin Barcelona yönetiminde bulunduğu dönemde kendisini bu yolda ilerlemeye ittiğini söyleyen İspanyol savunmacı, “Doğduğumdan beri beni Barcelona’lı yapmak istiyordu. Ona tekrar tekrar teşekkür etmek zorundayım, çünkü 25. doğum günümü burada kutlamamı ona borçluyum.” dedi.

Ocak ayının ortalarında baba olması beklenen Pique, bu durumun kendisine olgunluk getirdiğini belirtirken, “Sanırım aşk insanı değiştiriyor. Hayatınızda çok önemli bir yer taşıyor, ve aşkı yakaladığınızda hayata bakış açınız değişiyor. Yalnız olduğunuzda hayatınızın odağı futbol ve dostlarınız oluyor, şimdiyse hayatımdaki en önemli şeyler eşim ve yakında doğacak olan çocuğumuz. Bundan dolayı da çok mutluyum.” şeklinde konuştu.

Gerard Pique, futbol hayatına Barcelona’da başlayıp daha sonra Manchester United’a transfer olmuş ve ardından evine kesin geri dönüş yapmıştı.

Yayınlanma Tarihi:11:17,