SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arsenal’in İngiltere Lig Kupası’nda Bradford City’e elenmesinden sonra eleştirilerin odak noktası olan menajer Arsene Wenger patlama noktasına geldi.

The Mirror’a konuşan Fransız çalıştırıcı, “Ben asla tatmin olmam. Sadece elimden gelenin en iyisi yaparım ve böyle de yaptığımı düşünüyorum. Son yedi senedir arkası kesilmez bir eleştiri tufanı gerçekleşiyor. Ama bana sorarsanız kulübe geldiğim ilk yıllar şu anki zamanımızdan çok daha zordu.” ifadelerini kullandı.

Arsenal’da göreve geldiği ilk yıllarda Highbury’de maçlarını oynadığını ve takımın antrenman sahasının bile olmadığını dile getiren Wenger, “Sadece 80 çalışanımız vardı, maçlarımızı Highbury’de oynuyorduk ve çalışma sahamız yoktu. Bugünse 500 çalışanımız var, nefis bir antrenman tesisimiz ve mükemmel bir stadyumumuz var. Hem de artık dünyaca bilinen bir kulübüz ve bir saygınlığımız var.” şeklinde konuştu.

Arsenal, hiçbir kupa kazanmadan 8. senesini de doldurmak üzere, fakat tecrübeli başarılı teknik adam kulübün geçirdiği bu gelişmenin her türlü kupadan çok daha fazla anlam taşıdığını düşünüyor.