SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bordo mavili kulüp adına konuşan Genel Sekreter Hasan Yener, TFF’nin Fenerbahçe tarafından yapılan açıklamayı görmezden gelmemesi gerektiğini ifade etti.

Trabzonspor Kulübü Genel Sekreteri Hasan Yener, Türkiye Futbol Federasyonu’nun Raul Meireles’in aldığı 12 maçlık ceza konusunda Fenerbahçe Kulübü’nün yaptığı açıklamayı görmezlikten geldiğini öne sürdü.

Yener, “Fenerbahçe Kulübü’nün Meireles’in aldığı ceza ile ilgili yaptığı açıklamayı Futbol Federasyonu herhalde görmezlikten geldi. Çünkü Trabzonspor Kulübü olarak bizim daha önce internet sitemizde Futbol Federasyonu ile ilgili yaptığımız açıklamada hem Kulüp Başkanımız Sayın Sadri Şener ceza almış hem de kulübe para cezası verilmişti” dedi.

Fenerbahçe Kulübü’nün yaptığı açıklamaya karşın bu saate kadar Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildiği konusunda bir açıklamanın gelmediğini ifade eden Yener, “Ayrıca İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nin şike ve teşvik yaptıkları gerekçesiyle hapis cezası ile cezalandırdığı Fenerbahçe Kulübü Başkanı Sayın Aziz Yıldırım ve Asbaşkanı Sayın Şekip Mosturoğlu’nu Futbol Federasyonu Başkanının kabul etmesi ve görüşmesi kulübümüzce ve spor kamuoyunca manidar karşılanmıştır. Futbolda her zaman temiz futbolun ve fair-playin uygulanmasını isteyen Trabzonspor Kulübü, bu konularda Futbol Federasyonu’ndan açıklama beklemektedir” diye konuştu.