SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Oyun sistemini bozmak istemeyen G.Saray Teknik Direktörü, Beşiktaş ile sözleşmesini fesh eden Ricardo Quaresma'nın kazandırılmasını istedi.

Galatasaray’da transfer bitmez.. Ligde zirveye kurulan ve Şampiyonlar Ligi'nde de 2. tura yükselen sarı-kırmızılılar devre arasında takıma güç katacak bir isme forma giydirmek istiyor. Bu isim için teknik direktör Fatih Terim'le görüşen yönetimin önüne ise tek bir isim çıktı: Ricardo Quaresma. Oyun sistemini bozmak isteyen Fatih Terim, 10 numarada oynayan bir futbolcu yerine kanatta görev alan ve mevcut sisteme ayak uydurabilecek bir yıldız istedi.

NE KAKA NE SNEİJDER NEDE DİEGO RİBAS!

Bu da geçtiğimiz gün Beşiktaş ile sözleşmesini karşılıklı olarak fesh eden Q7'den başkası değil. Bu sezon Türkiye'de başka bir takımda forma giymesi halinde Beşiktaş'a 5 milyon Euro tazminat ödeyecek olan Portekizli yıldız, sağ kanatta fırtına gibi esiyor. Şampiyonlar Ligi'ndeki Schalke maçlarında da forma giyebilecek olan Quaresma'nın alınması için yönetimden ricada bulunan İmparator, Sneijder, Kaka ve Diego'nun orta sahanın ortasında oynadığını, Portekizli'nin mevcut sisteme daha uyacağını belirtti. Üstelik bu 3 oyuncunun maliyeti de Quaresma'nın çok üzerinde.

AYSAL ORMAN’DAN İSTEYECEK!

G.Saray Başkanı Ünal Aysal, Beşiktaş Başkanı'nı bizzat arayıp Portekizli'nin alacağı 1.5 milyon artı 2 milyon Euro teklif edecek…

Adı sarı-kırmızılı formayla anılmaya başladıktan sonra heyecanlanan taraftarlar, Ünal Aysal'ın yapacağı hamle ile iyice sevinecek. G.Saray Başkanı, Fatih Terim'in takımda görmeyi çok istediği Ricardo Quaresma için bizzat Beşiktaş Başkanı Fikret Ormanı arayacak. Ezeli rakipleri ile aralarının bozulmasını da istemeyen Aysal, sözleşme fesih edilirken koyulan 5 milyon Euro'luk tazminat maddesini de biraz olsun aşağıya çekmeye çalışıyor.

TOPLAM 3.5 MİLYON EURO

Beşiktaş’ın yaşadığı maddi sıkıntıyı iyi bilen Ünal Aysal, 3 taksitte futbolcuya ödenecek olan 1.5 milyon Euro'yu vermeyi teklif edip üzerine de 2 milyon önerecek. Portekizli oyuncuyu toplamda 3.5 milyon Euro'luk bir maliyetle G.Saray'a kazandırmak isteyen Aysal, Fikret Orman'ın vereceği tepkiye göre hareket edecek.

MADDE ORTADAN KALKAR!

Portekizli yıldızın 500 bin Euro'luk ilk taksidi 18 Ocak'ta ödenmezse, ‘Türkiye'de bir takıma giderse 5 milyon Euro tazminat öder' maddesi de geçerliliğini kaybedecek. Bu nedenle Beşiktaş'ın da sarı-kırmızılılardan gelecek olan bu teklife sıcak bakması bekleniyor…

Bahadır Çokişler/AMK

SCHALKE’NİN BAŞKANI G.SARAY’LI

Yayınlanma Tarihi:07:22,