SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Abdullah Avcı, onun için “Allah bana öyle bir futbolcuyla çalışmayı nasip etmesin” demişti. Almanya'nın Bielefeld şehrinde doğduktan sonra Türkiye kariyerine başkentte başlayan Engin Baytar, futbolun hem yetenekli hem de sivri çocuğu olarak tanındı.

NELER YAPTI NELER…

Trabzonspor günlerinde oyundan alındığı için hocası Şenol Güneş'e tavır yaptı, arkadaşlarıyla tartıştı. Hocasına sarfettiği sözler ise özür dilemesiyle affedildi. Eskişehir'de ise Youla ile saha içinde kavga etti. Terim onu çok istedi ama vukuatları bitmedi. Geçen sezon kırmızı kart görme alışkanlığını Sivas kalecisine atığı kafayla sürdürdü. En önemlisi bu sezonun başında Erzurum'da oynanan Süper Kupa finalinde Cüneyt Çakır'a yaptığı hareketler nedeniyle 11 maç ceza aldı.

FORMASINI YIRTTI…

Bu sezon Karabük maçıyla tekrar sahalara döndü. Ancak saha içinde hakemlerin ona önyargısı nedeniyle Terim, “Engin'in cezası bitmedi herhalde” dedi ve hakemleri eleştirdi. Terim Engin'i kadroya almaya devam etti. Ancak 1461 Trabzon maçında beklenen performansı sergileyemedi, üstelik sinirlenince formasını yırttı. Bunun üzerine Terim ceza olarak Engin'i derbi maçın kadrosuna almadı.

HER ŞEYE RAĞMEN ENGİN!

Fatih Terim tüm yaşananlara rağmen, 2011 yılında çok isteyerek Galatasaray'a kazandırdığı Engin Baytar'dan vazgeçmeyi düşünmüyor. İmparator, “Evet, Engin'e bir ceza verdik ama cezaların da bir süresi vardır. O şu anda Türkiye'nin en yetenekli oyuncularından biri. Yazılıp çizilenin aksine Engin Galatasaray'ın futbolcusudur ve geçen sezonki performansını sergilemeden hiçbir yere gidemez” cümlelerini kullandı.

Egehan ŞENGÜL/AMK