SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın Portekizli golcüsü Hugo Almeida; hedeflerini, takımdan ayrılan Ricardo Quaresma’yı ve Fenerbahçe’de forma giyen vatandaşı Miereles’e verilen cezayı değerlendirdi..

HEDEFLERİ Ocak 2011’den bu yana Beşiktaş’ta forma giyen Almeida, Türkiye’de iyi zaman geçirmeye devam etmek istediğini belirtirken, “Sezon sonuna kadar gollerime devam etmek istiyorum ve Beşiktaş’la şampiyonluk yaşamak istiyorum” ifadelerini kullandı.QUARESMA’YA TAVSİYE Takımla yolları ayrılan Ricardo Quaresma hakkında da konuşan Almeida, Q7’nin başarılar ve şampiyonluklar yakalaması için eski takımı Porto’ya dönmesi gerektiğini dile getirdi.

Almeida şöyle konuştu: “Porto formasıyla Portekiz’deki her kupayı kazanmış olsa da, eğer şampiyonluklar yaşamak istiyorsa yeniden Porto’ya dönebilir. Kendisine kalmış. Porto için çok iyi bir transfer olur. Quaresma dünya çapında bir oyuncu ve her takım böyle bir oyuncuya sahip olmak ister”

MEİRELES’E VERİLEN CEZA Portekizli golcü, Fenerbahçe’de forma giyen vatandaşı Raul Meireles’e verilen cezayı da yorumladı.

Hakeme tükürdüğü ve eliyle “gay” işareti yaptığı için ceza alan Meireles’e destek veren Almeida, “Bence ceza abartılı” dedi.

2014 DÜNYA KUPASI Almeida son olarak Portekiz Milli Takımı’nın 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri’ndeki grubundan çıkarak Brezilya’ya gideceğine inandığını söyledi.

“Bizim temel amacımız ve arzumuz gruptan çıkarak 2014 Dünya Kupası’na gitmek” diyen Portekizli golcü, “Umut ediyorum ki bunu başaracağız. Grubun en iyi takımı biziz” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:18:35,