SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son olarak Birleşik Arap Emirlikleri’nin El Wasl takımını çalıştıran Maradona, Irak Milli Takımı ile futbol dünyasına geri dönmeye hazırlanıyor. Futbol tarihinin en önemli isimlerinden olan ve futbol hayatı boyunca birçok ödüle layık görülen Diego Maradona, teknik direktörlük kariyerinde henüz beklediği başarıya ulaşamadı.

Maradona’nın bağlı olduğu menajerlik şirketi, eski efsanevi futbolcunun Irak Futbol Federasyonu’ndan aldığı teklife olumlu yanıt verdiğini açıkladı. Maradona, bir dönem Fenerbahçe’yi de çalıştıran Brezilyalı Zico’nun koltuğunu devralacak. Zico, Irak Futbol Federasyonu kontrat şartlarını yerine getirmediği ve aşırı stresli bir çalışma ortamı olduğu gerekçesiyle görevinden istifa etmişti.

Dünya Kupası Asya Elemeleri B Grubu’nda yer alan Irak, ilk 5 maç sonunda topladığı 5 puanla 3. sırada bulunuyor. Maradona daha önce Arjantin Milli Takımı’nı da çalıştırmış, Tangocular’ın 2010 Dünya Kupası’na çeyrek finalde veda etmesi sonrası, federasyonla düştüğü anlaşmazlık sonucu görevinden ayrılmıştı.