SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şenol Güneş,  Eskişehirspor’u yenerek yeni bir başlangıç yaptığını belirterek Galatasaray karşılaşmasına özel olarak hazırlandıklarını belirtti.

‘GALATASARAY’I YENMEK İÇİN OYNAYACAĞIZ’

Pazar günü Galatasaray ile karşılaşacaklarını belirten Güneş, ‘Kazanabileceğimiz maçlardaki puan kayıplarımız olmasaydı, yani 8 – 10 puanımız olsa daha iyi olurdu. Her şeye rağmen kendi sahamızda Galatasaray’ı yenmek için oynayacağız” dedi.

‘SONER İDMANSIZ, BAMBA OYNAMAYACAK’

Takımda sakat oyuncuların bulunduğunu belirten teknik çalıştırcı, ”Colman’ın sakatlığı iyiye gidiyor.  Alanzinho’nun kasığında ağrı var, durumu soru işareti. Mustafa’nın ön adalesinde sakatlığı var, belki oynar. Soner’in durumu iyi ama idman eksikliği var. İdmansız olduğu için Eskişehir maçı kadrosuna da onu almadım. Bamba ise oynayamayacak” diye konuştu.

‘GİRAY HOCANIN KENDİNE GÖRE HAKLI SEBEPLERİ…’

Güneş, Mersin İdmanyurdu ile teknik direktör olarak anlaşan genel menajerleri Giray Bulak’ın ayrılmasını doğru bulup bulmadığına ilişkin olarak ise şunları söyledi:

”Önceki gün bana telefon açtı. Doğru bulmuyorum ama açıklamayı Giray Hoca yaparsa daha iyi olur. Çünkü bu bir sistem kurulmasıydı. Giray Hoca değil de başka biri de olabilirdi. Daha sistemi kurmadan dağılmış oldu. Bunun açıklamasını daha sonra yaparız. Şu andaki ortam buna müsait değil. Trabzon’da bazı şeyleri ne kendime ne başkalarına tam izah edemedim herhalde bu konuda. Bunların biraz anlaşılması gerekiyor. Kimin geldiğinden çok oradaki sistemin ne olduğunu oturtmalıyız. Trabzonspor’un geleceği için şahıslar tabi önemli ama aslında bir sistem olması gerekiyor. Onu Giray Hoca mutlaka izah edecektir. Kendine göre haklı sebepleri vardır mutlaka. Ama her ne olursa olsun ayrılmasını istemezdim.”

 

 

Yayınlanma Tarihi:12:22,