SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı kırmızılı renklere doğuştan aşık olduğunu söyleyen milli yıldız, “Koyu bir Galatasaraylıyım, derbi zaferi sonrası futbolda bu sezon mutlu sona inşallah Cimbom ulaşır” dedi.

Top 16'yı garantileyen Anadolu Efes'in Kaptanı Kerem Tunçeri, “Hepimiz profesyoneliz ama ben doğma büyüme Galatasaraylıyım. Umarım futbolda bu sene Cimbom şampiyon olur” dedi.

Beşiktaş'ta oynadığı dönemde de taraftarların, G.Saraylı kimliğini bildiğine dikkat çeken Tunçeri, “Yine de herkesten çok bana ilgi gösterdiler. Çünkü siyah beyazlı formayı giyerken en az bir Beşiktaşlı kadar mücadele ettim. Formanın hakkını veriyorsan o renkler için elinden geleni yapıyorsan, taraftar da sana hakkını teslim ediyor. Onun için bizim işimizde öncelik takım tutmak değil, formanın hakkını verebilmektir” diye konuştu.

FATİH HOCA'YA GÜVENİM TAM

Futbolda Beşiktaş'ın G.Saray ve F.Bahçe'ye oranla çok daha düşük bütçelerele ‘FEDA' diyerek iyi bir mücadele ortaya koyduğunu söyleyen Kerem Tunçeri şöyle konuştu: “Şampiyonlar Ligi'nde son 16'ya kalan Galatasaray belirli periyolarda ligde puan kaybetse de takımın başında Fatih Hoca olduğu için herhangi bir sıkıntı yaşanmayacaktır. F.Bahçe derbisinde kazanılan zafer önemliydi. Futbolda bu sezon inşallah Galatasaray şampiyon olur.” TOP 16'ya kalan Anadolu Efes'in final four hedefine konuşmak için erken olduğunu belirten Kaptan, şunları söyledi…

EN ÖNEMLİ BASKETİM NİZAMİ Mİ HATIRLAMIYORUM!

EN önemli basketim Türkiye'de gerçekleştirilen Dünya Şampiyonası yarı finalinde Sırbistan'a attığım son saniye ikiliğiydi. Tarihimizde ilk kez Dünya BasketbolŞampiyonası'nda finale kalıyoruz. Ve kendi evimizde bizi finale götüren o basketi ben atıyorum. Herkese nasip olmaz, onun için kendimi çok şanslı sayıyorum. Biraz karambol oldu o pozisyon. Ayağım tam net çizgide ya da değil diyemiyorum. Topuğum havada mı değil mi net gözükmüyor; ama artık yapacak bir şey yok. Emin değilim ayrıca çok net bir fotoğraf, kare de yok.

FENERBAHÇE’DEN BİRÇOK KEZ TEKLİF ALDIM

F.Bahçenin yeni koçu Pianigiani'yi çok beğeniyorum. Kariyerim boyunca F.Bahçe'den birçok teklif aldım. Hepimiz profesyoneliz ama burası benim yuvam. Efes'in kaptanlığını yapıyorum. Belki G.Saray'ın alt yapısında doğup büyüdüm ama en önemli yıllarımı burada geçirdim. Ve Efes'in kaptanlığını yapmak benim için ayrı bir şereftir. Hedefim burada basketbolumu sonlandırmak; ama neyin ne olacağını daha önceden kestiremeyiz…

TANJEVIC’E KIRGIN DEĞİLİM

Milli Takım'a alınmamamla ilgili Tanjevic ya da herhangi birine kırgınlığım yok. Dönem dönem Milli Takım'a alınmadım. Ama hiç sorun olmadı benim için. Hiçbir dönem de o konuya ilişkin bir demecim olmadı. Koçun kendi tercihidir. Bu arada geçen sene ben, kendim mazeret göstererek Milli Takım'dan affımı istedim. Onların beni almama gibi durumları olmadı. O bir seneye mahsustu. Ne zaman çağırılırsam ‘Ay Yıldız'a o gün hazırım.

5 YIL DAHA OYNARIM

İLERİDE koçluk yapmayı düşünmüyorum, genel menajerlik yapmayı hedefliyorum. Bana kalırsa bu konuda Türkiye'de eksiklikler var. Özellikle basketbolu bırakmış iyi sporcuların bu göreve soyunması gerekir. Ama daha zaman var. Bir sakatlık olmaz da Allah izin verirse 5 yıl daha basketbol oynayacağım.

Hürriyet